Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
14/03/2015 - 22:28

Piłka ręczna. Olimpia/Beskid walczyła z czerwoną latarnią

W dzisiejszym meczu zmierzyły się ze sobą dwie najsłabsze drużyny PGNiG Superligi. Olimpia/Beskid grała w Olkuszu z SPR-em.
Sporo wskazywało na to, że to podopieczne trenera Danisa wrócą do domu z kompletem punktów. Mecz miał spory wymiar psychologiczny wszak to właśnie te dwa zespoły będą walczyły ze sobą w fazie play-out o pozostanie w elicie.

Pierwsze na prowadzenie wyszły miejscowe. W trzeciej minucie po indywidualnej akcji Przytuła pokonała Sach. Gra była szybka, a przyjezdne nie ukrywały, że przyjechały do olkuskiej hali po wygraną. Po pięciu minutach „Góralki” prowadziły już 3:2, kiedy trafienie zaliczyła Gadzina. Obydwie drużyny były jednak bardzo skoncentrowane i przez długi czas dzielił je raptem punkt różnicy na korzyść nowosądeczanek. Olimpia/Beskid wyraźniej odskoczyła rywalkom pod sam koniec pierwszej połowy, gdy karę dwóch minut musiała odpokutować Nowak. Wówczas to sprawy w swoje ręce wzięła Dubajova i dwukrotnie wpakowała piłkę do siatki.

W drugiej odsłonie meczu było widać, że olkuszanki będą w stanie wiele zrobić by zadowolić swoją publiczność. O ile jeszcze do czterdziestej szóstej minuty gospodynie przegrywały 20:22, o tyle już sto dwadzieścia sekund później na tablicy wyników widniał remis po 22. Na jednobramkowe prowadzenie SPR wyszedł po rzucie Wicik na dwanaście minut przed końcem. Później coraz śmielej radziły sobie szczypiornistki z Olkusza, które przejęły kontrolę nad grą. W zespole miejscowych brylowały skuteczne Marszałek i Przytuła, które w całym spotkaniu rzuciły aż czternaście goli.

Niestety nie udał się sądeczankom wyjazd nad Wyżynę Krakowsko-Częstochowską. Olimpia/Beskid zanotowała właśnie siedemnastą porażkę w tym sezonie.

Najwięcej bramek: dla SPR - Paula Przytuła 8, Paulina Marszałek 6, dla Olimpii - Katarina Dubajova 7, Dorota Basta 6, Joanna Gadzina 6, Paulina Masna 6.

SPR Olkusz - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 28:27 (11:14)

SPR: Wąż, Hoffman, Knapik, Nowak, Sadowska, Przytuła, Wicik, Marszałek, Fierka, Kobzar, Wcześniak, Basiak, Leńczuk, Latała

Olimpia/Beskid: Sach, Leśniak, Gadzina, Figiel, Szczecina, Basta, Rączka, Motak, Dubajova, Stokłosa, Masna

Sędziowie: Igor Dębski, Artur Rodacki (Kielce)