Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
22/09/2013 - 14:06

Piłka ręczna – I liga kobiet. Wysoka porażka na inaugurację ligi

Zespół z Nowego Sącza wysoko przegrał w Tczewie, ale wynik nie oddaje przebiegu meczu.

Sambor Tczew – Dwójka Profil Nowy Sącz 32-18 (14-9)
Aussie Sambor: Kordunowska, A. Skonieczna, Frankowska: Stanulewicz 7, Dominik 5, Belter 4, Krajewska 4, Skonieczna 3, Gelińska 3, Tomczyk 2, Orzłowska 1, Dorsz 1, Kajtek 1, Jezierska 1.
Dwójka: Błaszczyk, Kamieniarz: Cempa 6, Basta 4, Kamińska 3, Sroka 2, Majerczyk 1, Ruchała 1, Kuroś 1.
Bardzo smutne wracały z dalekiego Tczewa piłkarki pierwszoligowej drużyny Dwójka Profil. Wysoka przegrana na inaugurację sezonu zachwiała emocjami sądeczanek. Początek meczu należał do zespołu z Nowego Sącza. W 2 minucie pierwszą bramkę zdobyła Cempa. A dzięki dobrej grze sądeczanki prowadziły już 4-1. Wydawało się, że spotkanie będzie wyrównane, tymczasem radość zespołu Pawła Szafrana nie trwał zbyt długo. Po kwadransie był już remis 4-4 i od tego momentu gospodynie rozpoczęły budować przewagę. W 23 minucie karę 2 minut otrzymała Basta, co natychmiast wykorzystały gospodynie, a na tablicy pojawił się wynik 11-6. Sądeczanki próbowały nawiązać walkę, ale bardzo dobrze broniąca Kordunowska skutecznie powstrzymywała ataki sądeczanek.
Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Gospodynie nadal grały szybko i bardzo skutecznie, prowadząc po 40 minutach 20-11. Trener zespołu z Tczewa mając tak dużą przewagę wpuścił na boisko zmienniczki, ale i one nie miały większych problemów z rozbitą nowosądecką drużyną.
- Przegraliśmy bo zespół z Tczewa był lepszy, ale zdecydowanie za wysoko – stwierdził trener sądeczanek Paweł Szafran – Graliśmy dobrze, ale zapłaciliśmy frycowe. Po drugiej stornie boiska wystąpiły doświadczone zawodniczki, z przeszłością ligową na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że zespół szybko zapomni o tym zimnym prysznicu i za tydzień u siebie pokonamy rywalki.