Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
01/08/2012 - 08:46

Piłka nożna. Ostre strzelanie w meczu sparingowym

Całkiem spora grupa kibiców, która przyszła na stadion AKS w Ujanowicach obejrzała festiwal goli. Gospodarze zwyciężyli, choć po meczu było wiele krytycznych uwag.

AKS Ujanowice – Laskovia Laskowa 5-4 (3-2)
1:0 R. Zelek 15, 2:0 S. Zelek 26, 2:1 Jelonek 28, 2:2 Odroniec 36, 3-2 Daniel Pławecki 44, 3-3 Tokarz 59, 4-3 Dariusz Pławecki 76, 4-4 Tokarz 83, 5-4 Daniel Pławecki 87.
AKS - I połowa: Michał Bugański - Mariusz Jasica (30 Paweł Zelek), Bogusław Orzeł, Andrzej Grabczyk, Sławomir Zelek (32 Rafał Gwiżdż) - Dominik Oleksy, Dariusz Pławecki, Daniel Nowak, Sebastian Zelek - Radosław Zelek (35 zawodnik testowany), Daniel Pławecki
II połowa: Michał Bugański - Paweł Zelek, Bogusław Orzeł, Dariusz Pławecki, Rafał Gwiżdż (65 Kamil Jonik) - zawodnik testowany, Daniel Pławecki, Andrzej Grabczyk, Dominik Oleksy (65 Krzysztof Dziedzic) - Daniel Nowak (65 Szczepan Uryga), Paweł Karpiel.
Laskovia: Damian Zelek: Wojciech Matras, Marek Kurek, Stanisław Kołodziej, Michał Stryczek, Jacek Dudek, Paweł Tokarz, Jan Jonik, Paweł Knurowski, Bartłomiej Zelek, Piotr Odroniec oraz Damian Bogacz, Ludwik Joniec, Rafał Hołub, Tomasz Faron.
Mecz rozpoczął się dość nieoczekiwanie, bowiem goście przyjechali bez bramkarza. W tej roli wystąpił zawodnik AKS Damian Zelek, który kilkakrotnie popisywał się udanymi interwencjami. Gospodarze pokonali rywala z A klasy, ale po spotkaniu, mimo wielu strzelonych bramek słychać było krytyczne uwagi, jeśli chodzi o grę obronną. Ten element gry muszą poprawić oba zespoły. Jeżeli prowadzi się 2-0, nie może dopuścić do wyrównania, mając sporą przewagę. Trenerzy przez najbliższe dni będą mieli nad czym pracować.