Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
21/09/2014 - 17:47

Piłka nożna – I liga. Zasłużona wygrana Sandecji

Podopieczni Jozefa Kostelnika wygraną z Wigrami Suwałki 2-0 utrzymali swojego szkoleniowca na posadzie.
Słowak otrzymał ultimatum od klubu – albo wygra z Wigrami albo może się pakować i wracać do domu. 3 punkty zostały w Nowym Sączu. Biało-Czarni przerwali zatem czarną serię 4 meczów bez zwycięstwa (3 porażki i remis – przyp. red.).

Wigry odniosły 2 porażkę z rzędu. Co najważniejsze sądeczanie wygrali zasłużenie.

W I połowie widzowie nie oglądali zbyt wielu akcji ofensywnych. Nie był to z pewnością mecz a’ la Leicester City – Manchester United, w którym obie drużyny atakowały raz po raz i skończyło się na 5-3 dla tych pierwszych.

Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, właściwie operowali nią cały czas. Nie przynosiło to jednak wymiernych efektów w postaci trafień. W 24. minucie meczu instynktownie uderzał Grzeszczyk, ale piłka minimalnie minęła bramkę gości.

Trwał napór gospodarzy. Przyjezdni opadali z sił i – mimo remisu - tracili wiarę w korzystny rezultat.

W II połowie worek z bramkami nareszcie się otworzył. Piłkarze Wigier popełniali sporo błędów i właśnie po jednym z nich Sandecja objęła prowadzenie. 10 minut po wznowieniu gry niedokładnie podawał Bogusz, piłkę w pole karne dośrodkował jeden z piłkarzy gospodarzy, a Maciej Bębenek główkując umieścił piłkę w siatce. 1-0!

W 79. minucie spotkania było już 2-0! W polu karnym został sfaulowany Grzeszczyk. Arbiter wskazał na „wapno”, a jedenastkę na bramkę zamienił Traore.

Sądeczanie nareszcie zdobyli 3 „oczka”! Za tydzień w Bytowie zagrają z tamtejszą Bytovią.

Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 2-0 (0-0)
1:0 Bębenek 55, 2:0 Traore 79

Żółte kartki: Słaby, Grzeszczyk - Drągowski.

Sandecja: Kozioł - Bartków (73' Szczepański), Szufryn, Cicman, Słaby, Frańczak, Nather (64' Traore), Kuźma, Grzeszczyk, Bębenek (90' Danek), Fałowski.

Wigry: Salik, Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz, Bogusz (59' Drągowski), Biel (76' Bujalski), Rafalskis, Kopczyński, Żebrowski (56' Tarnowski), Sernas, Adamek.