28/08/2016 - 12:05

Piłkarze Sandecji wygrali na stadionie w Kluczborku

2:1 zakończył się wczorajszy (27 sierpnia) mecz sądeckiej drużyny z MKS Kluczbork. Zwycięskiego gola strzelił w 61. minucie strzelił Michal Piter-Bučko.

Sandecja już w drugiej minucie wyszła na prowadzenie, kiedy to gol dla sądeczan zdobył Bartłomiej Dudzić. Gospodarze długo nie mogli się otrząsnąć, ale tuż po przerwie – w 52. minucie do siatki trafił Michał Szewczyk.

Szewczykowi próbował dorównać Maciej Kowalczyk, który raz spudłował, a raz nadział się na obronę bramkarza. Kara za nieskuteczność MKS Kluczbork była szybka. W 61. minucie główkował do siatki Michał Piter-Bučko. Słowak jednak nie dokończył meczu, ponieważ w 73. minucie zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. To skazało jego drużynę na bronienie przewagi w osłabieniu. Wynik udało się jednak utrzymać.

MKS Kluczbork 1-2 Sandecja Nowy Sącz
Michał Szewczyk 52 - Bartłomiej Dudzic 2, Michal Piter-Bučko 61

Kluczbork: 94. Grzegorz Wnuk - 11. Adam Orłowicz, 7. Radosław Kursa, 31. Bartosz Brodziński, 20. Kamil Nitkiewicz - 6. Michał Szewczyk (71, 39. Paweł Kubiak), 5. Rafał Niziołek, 77. Sebastian Deja (68, 10. Tomasz Swędrowski), 90. Patryk Gondek, 96. Krystian Sanocki (81, 9. Bartłomiej Olszewski) - 19. Maciej Kowalczyk.

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 3. Lukáš Kubáň, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby - 37. Bartłomiej Dudzic, 6. Szymon Kuźma (60, 18. Michał Gałecki), 7. Grzegorz Baran, 33. Bartłomiej Kasprzak (64, 20. Adrian Danek), 8. Maciej Małkowski - 11. Maciej Korzym (60, 21. Sebastian Leszczak).

żółte kartki: Kursa, Kowalczyk, Szewczyk - Kasprzak, Kuźma, Małkowski, Michal Piter-Bučko, Słaby.

czerwona kartka: Michal Piter-Bučko (73. minuta, Sandecja, za drugą żółtą).

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).