Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
03/12/2018 - 11:50

Patrycja Słaby Mistrzynią Świata w kategorii bikini fitness

Piękna sądeczanka Patrycja Słaby ma zaledwie 20 lat, a już na swoim koncie ma wiele sukcesów. W maju podczas konkursu w Hiszpanii zdobyła mistrzostwo Europy w kategorii sportów sylwetkowych bikini fitness. Teraz w ekwadorskim Quito została Mistrzynią Świata Juniorów.

Patrycja Słaby na co dzień studiuje fizjoterapię w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Już od  dziecka interesowała się sportem. Grała w koszykówkę i piłkę ręczną. W 2014 roku doznała poważnej kontuzji i przez rok musiała chodzić na rehabilitację. Aby wrócić do pewnej sprawności, ćwiczyła również na siłowni. Wtedy właśnie zaczęła się jej przygoda z kategorią sportową bikini fitness. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Zobacz też Piękna sądeczanka mistrzynią Europy w kategorii fitness bikini

Patrycja w maju wzięła udział w Mistrzostwach Europy, który odbyły się w Hiszpanii. Odniosła tam wielki sukces. Do Polski wróciła ze złotym medalem, ale nie spoczęła na laurach. Regularnie ćwiczyła i przygotowywała się do kolejnych konkursów. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia.

- Na jesień chcę wystartować w Mistrzostwach Polski, a potem w Pucharze Polski. Jeśli uda mi się zakwalifikować, to wezmę udział w Mistrzostwach Świata Seniorek, które odbędą się w Bydgoszczy i w Mistrzostwach Świata Juniorek, które w tym roku są organizowane w Ekwadorze i na tych ostatnich mi najbardziej zależy – mówiła w czerwcu podczas spotkania w naszej redakcji.

5 listopada Patrycja Słaby została wyznaczona do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ekwadorze. Tym sposobem spełniło się jedno z jej największych marzeń. 20-latka pokonała swoje rywalki i została Mistrzynią Świata Bikini Fitness. Do Polski wróciła ze złotym medalem.  

- Jestem Mistrzynią Świata – napisała z radości na swoim Facebooku.

Gratulujemy Patrycji Słaby wielkiego sukcesu.

RG [email protected], fot.  FB Patrycja Słaby / RGDziękujemy za przesłanie błędu