Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
14/12/2016 - 11:15

Patrycja lepiej gra w piłkę od niejednego chłopaka

"Piłka nożna jest moją pasją. Nigdy nie uważałam, że ten sport mogą uprawiać tylko chłopcy" - mówi Patrycja Owsianka, uczennica Szkoły Podstawowej w Olszance, gm. Podegrodzie.

Patrycja jest tegoroczną stypendystką Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków, działającego od ponad 20. lat przy Fundacji Sądeckiej.  Stypendium uzyskała za wybitne osiagnięcia sportowe.

Dziewczyna gra w piłkę lepiej od niejednego chłopaka, a futbol w wykonaniu płci żeńskiej jest coraz popularniejszy. Patrycja udanie łączy sport z nauką, co podkreślają jej nauczyciele.   
Oto jak dwunastolatka z Olszanki opowiada o swojej karierze piłkarskiej. .

**
Moja przygoda z piłka zaczęła się na boisku szkolnym, które znajduje się blisko mojego domu. Każdą wolną chwilę spędzałam wraz z kuzynami i kolegami grając w piłkę. Po pewnym czasie sport ten stał się moją pasją. Kiedy miałam 8 lat rodzice zapisali mnie do klubu sportowego  LKS Gród Podegrodzie, gdzie pod okiem trenera, pana Marka Fiuta trenowałam z chłopcami piłkę nożna.

Jesienią 2013 roku zostałam wypożyczona do klubu sportowego dziewcząt UKS 3 Staszkówka Jelna, z którymi po raz pierwszy wystąpiłam w turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku w kwietniu 2014 roku, zajmując II miejsce w Małopolsce.

W międzyczasie uczestniczyłam w różnych rozgrywkach sportowych, grając na przykład z dziewczynami ze szkolnego klubu sportowego UKS Podegrodzie, których opiekunem był pan Tomasz Kożuch, z którymi również wystąpiłam w 2015 roku w turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku zajmując II miejsce w Krakowie.

Od sezonu jesiennego 2015 roku, kiedy moim następnym trenerem był pan Zygmunt Biel zostałam po raz kolejny wypożyczona z klubu Gród Podegrodzie do klubu sportowego dziewcząt UKS Staszkówka Jelna.

Od tamtej pory jestem zawodniczką tego klubu, którego trenerami są: pan Wojciech Mróz i pan Michał Bąk.

Moje największe osiągnięcie sportowe to powołanie do Letniej Akademii Młodych Orłów (Reprezentacja Polski U-12),  znalazłam się także w  Reprezentacji Województwa Małopolskiego Młodziczek (kadra Małopolska).

Piłka nożna jest moją pasją. Nigdy nie uważałam, że ten sport mogą uprawiać tylko chłopcy. Ta dyscyplina sportu jest również coraz bardziej powszechna wśród dziewcząt.  Powstaje coraz więcej klubów piłkarskich dziewczęcych.
(s), fot. UKS 3 Staszkówka Jelna  
 

Patrycja Owsianka


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)