Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
13/11/2016 - 06:50

Pasmo sukcesów pięściarzy „Golden Team”

Znakomicie w ostatniej już tegorocznej imprezie z cyklu „Międzynarodowego Grand Prix Małopolski” zaprezentowali się pięściarze Sądeckiego Klubu Bokserskiego „Golden Team”.

Ostatni dziesiąty już turniej finałowy odbył się we Wieliczce, do ringowego boju trener Jerzy Galara wystawił sześciu zawodników.

Krzysztof Twardowski i Kacper Salabura już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo indywidualne w cyklu lecz nie chcieli zwalniać tempa i przede wszystkim pomóc drużynie w obronie pierwszego miejsca.

Jak można się było po nich spodziewać dołożyli po zwycięstwie Kacper przez TKO w rundzie drugiej nad zawodnikiem krakowskiej Wisły, natomiast Krzysiek na punkty zwyciężył zawodnika z Rudy Śląskiej.

Te zwycięstwa sprawiły, że Kacper Salabura oprócz wygrania Pucharu za najlepszego juniora wagi 64 kg został również uznany najlepszym juniorem całego cyklu Grand Prix – co nie dziwi, gdyż w 7. edycji zwyciężył Mistrza Polski Konrada Białasa.

Krzysiek zrobił dokładnie to samo, gdyż oprócz wygrania wagi ciężkiej został uznany najlepszym seniorem całego cyklu odnosząc 8 zwycięstw.

Do wspomnianej dwójki doliczyć należy młodszego z braci Bociańskich, Marcina, który w swej trzeciej walce zwyciężył po raz trzeci i po raz trzeci przed czasem co dało mu  końcowy triumf w kategorii kadetów w wadze 70 kg.

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie dopisał senior Paweł Filipek, który końcówkę cyklu miał piorunującą i z 10. miejsca w klasyfikacji generalnej doszedł do drugiego co jest jego wielkim sukcesem. Niestety po raz kolejny zdaniem obserwatorów oszukany został senior w wadze 69 kg Tomasz Piotrowski, który tym samym spadł na drugie miejsce, ale i to należy uznać za sukces.

Michał Bołoz senior w wadze +91 kg przegrał bezpośrednią rywalizację o miano pierwszego zawodnika tej wagi i także zajął drugą lokatę.

Te znakomite wyniki indywidualne sprawiły, że Sądecki Klub Bokserski „Golden Team” zwyciężył drużynowo w całym cyklu „Międzynarodowego Grand Prix Małopolski” i jak wielki to sukces niech świadczy fakt, że sklasyfikowanych zostało przeszło 50 klubów z całej Polski (m.in. Gdańsk, Łęczna, Lublin, Gdynia, Warszawa)  i zagranicy.

-  Wynik ten pokazał jak mocną mamy drużynę, która przez cały rok punktowała w turniejach tego cyklu! Wielkie brawa i podziękowania dla całej drużyny, wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu za poświęcenie i pracę włożoną na treningach – mówi trener Jerzy Galara, składając podziękowania także sponsorom.    

(s),źródło: Golden TeamDziękujemy za przesłanie błędu