Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
17/09/2018 - 12:45

Pamiętamy o Norbercie. Mecz hokejowy zakończony remisem 6:6

Dla chorego 12. letniego Norberta z Mochnaczki Niżnej mecz charytatywny rozegrały wczoraj (16 września) w hali krynickiego MOSIR drużyny artystów i KTH, wsparte przez kibiców oraz przyjaciół. Środki z tego sportowego spotkania na lodzie, zakończonego remisem 6:6, wesprą dalsze leczenie chłopca. Zaplanowana na pażdziernik immunoterapia nie jest refundowana przez NFZ. Rodzina musi uzbierać jeszcze 1, 7 mln. złotych.

Norbert zaczął chorować w wieku 4,5 lat. Po kilku latach koszmar choroby powrócił. Wznowa objawiła się 10 miesięcy temu. Chłopiec z radosnego dziecka, ucznia i hokeisty  stał się ponownie pacjentem szpitala. Obecnie ma za sobą 6 cykli chemioterapii, operację usunięcia guza i autoprzeszczep szpiku kostnego. Niedawno rozpoczął cykl 15. dniowy naświetleń, który trwa do połowy września.

Ostatnim etapem leczenia będzie zaplanowana w pażdzierniku immunoterapia, składająca się z 5 cykli, która zakończy się w marcu następnego roku. Na ten cel zbierane są środki, stąd też charytatywny mecz hokejowy, rozegrany w niedzielę, 16 września na tafli krynickiego MOSiR.

Dla Norberta, na lód wyjechały drużyny polskich artystów i kryniccy hokeiści wspierani przez przyjaciół oraz kibiców. Mecz, który obserwowała rodzina 12. latka oraz on sam,  zakończył się remisem 6;6,

Wolontariusze zbierali środki finansowe nie tylko w hali MOSiR, ale również na krynickich ulicach. Akcja spotkała się ze zrozumieniem przechodniów, którzy chętnie wrzucali do puszki pieniądze.

(MKA). fot. aut.

Pamiętamy o Norbercie. Mecz hokejowy zakończony remisem 6:6
Charytatywny mecz zakończony remisem 6:6 Galeria zdjęć


Dziękujemy za przesłanie błędu