Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
05/06/2017 - 20:15

Od 20 lat dbają o piersi sądeczanek

Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Nowym Sączu zaprasza na sesję popularnonaukową, organizowaną z okazji 20-lecia swej działalności. Będzie się można dowiedzieć o ważnych sprawach.

Europa Donna
Uroczysta sesja popularnonaukowa rozpocznie się 10 czerwca 2017 r. o godzinie 10 w Sali Ratuszowej im. Stanisława Małachowskiego w Nowym Sączu. Danuta Oleksińska i Bożena Kiemystowicz przedstawią działalność stowarzyszenia w dziesięcioleciu 1997 - 2017.

Senator Dorota Czudowska, lekarz onkolog, prezes polskiego Forum Europa Donna, zaprezentuje wykład „Możemy i powinniśmy lepiej leczyć raka piersi, Breast Units –   europejski sukces. Czy będzie w Polsce. O diagnostyce i leczeniu raka piersi w sądeckim szpitalu onkologicznym opowie ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej, lekarz onkolog  Robert Bakalarz

 Kolejnym punktem sesji będzie wystąpienie psychoonkologa Doroty Piechowiak pod tytułem „Ma pani raka” – psychiczne aspekty choroby nowotworowej. Spotkanie zakończy koncert Stanisława Dudy, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach.

W przeddzień sesji, 9 czerwca o godz. 17, w Galerii Aliny Bożyk Eskulap i Muzy, przy ul. Jagiellońskiej 50, odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Aliny Bożyk z TPSP Nowy Sącz oraz Grażyny Majchrzyk, prezes Stowarzyszenia Europa Donna w Legnicy. (t)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020