Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
13/03/2018 - 15:55

Oczekujemy na 8 edycję Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni

Tomasz Popiela opowiedział o przygotowaniach do czerwcowych zmagań młodych piłkarzy w Starym Sączu. Eliminacje do turnieju jeszcze trwają w różnych lokalizacjach.

W dniach 9 i 10 czerwca w Starym Sączu odbędzie się już 8 edycja międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni. - Jest to obecnie największy międzynarodowy turniej piłki nożnej dla dzieci w Polsce i jeden z większych turniejów w europie w tej kategorii wiekowej - powiedział Tomasz Popiela.

Przyjadą 32 drużyny z 12 krajów. Będą to między innymi bardzo poważne kluby jak FC Liverpool, Crystal Palace, Hertha Berlin, RB Lipsk, Sporting Lizbona, Olympique Marsylia, Austra Wiedeń. Udział wezmą również zespoły z Ukrainy, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy i największe akademie z Polski.

- Pierwszy raz w historii Sokolika przeprowadziliśmy aż 6 turniejów eliminacyjnych, żeby dać szansę udziału drużynom, które chciałyby zagrać, bo miejsc zbyt wiele nie ma. W związku z tym odbyły się już eliminacje w Anglii, gdzie wygrał zespół Crystal Palace. 1 kwietnia kolejny turniej w Berlinie, 23 marca we Lwowie, dwa turnieje odbyły się już w Zakopanem i ostatni odbędzie się w weekend 27-29 kwietnia w Rytrze przy współudziale Gminy Rytro i klubu sportowego Poprad - podkreślił organizator turnieju.

MŚ ([email protected]). Wideo: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach