Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
12/04/2019 - 17:55

Nowy Sącz: konkurs na prezesa MKS Sandecja ogłoszony. Co na to prezydent?

Rada Nadzorcza Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja rozpoczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa spółki. Kilka dni temu z tej funkcji zrezygnował Tomasz Michałowski, który kierował spółką od czerwca ubiegłego roku. Jako powód rezygnacji podał względy osobiste.

Postępowanie kwalifikacyjne będzie przeprowadzone w formie konkursu. Zapytaliśmy prezydenta Ludomira Handzla, czy nie jest zaskoczony rezygnacją prezesa Michałowskiego?

Czytaj także: Nowy Sącz: Tomasz Michałowski rezygnuje z funkcji prezesa MKS Sandecja

- Długo na ten temat rozmawialiśmy - mówi prezydent. - Jest to spokojne odejście, w sensie rezygnacji z piastowanego stanowiska. Wkrótce ukonstytuuje się komisja, która przeprowadzi postępowanie konkursowe na nowego prezesa zarządu spółki MKS Sandecja.

Prezydent zaznaczył, że to kompetencje kandydata będą decydowały o tym, komu zostanie powierzona ta funkcja. Zauważył także, że temat Sandecji i jej przyszłości jest ważny dla wielu mieszkańców Nowego Sącza.

- Sam jestem kibicem - dodaje Handzel. - Czeka nas rozmowa z wszystkimi radnymi, ze środowiskiem kibiców o przyszłości klubu i o tym, aby byt Sandecji nie był zagrożony. Mam nadzieję, że odbędzie się ona po świętach. Docelowo, tak, jak już mówiłem, w klubie powinien pojawić się inwestor.

Czy się jednak pojawi?

[email protected], fot. IM. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)