Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
22/02/2018 - 16:25

Niemal 200 trenerów przyjedzie do Nowego Sącza

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa przed drugą edycją konferencji Only Futbol, na którą przyjedzie około 200 trenerów piłkarskich z terenów całej Polski.

Wśród prelegentów można wymienić doktora Krzysztofa Paluszka, dyrektora Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin czy Rafała Ulatowskiego, szefa szkolenia w Lechu Poznań, albo Portugalczyka Goncalo Feio, który pracował w sztabach szkoleniowych Benfiki Lizbona, Legii Warszawa i Wisły Kraków.

- W imieniu prezydenta miasta Ryszarda Nowaka chciałem podziękować organizatorowi panu Stanisławowi Szpyrce za ponowny wybór Nowego Sącza na miejsce konferencji. Dla nas to wymierne korzyści jak obecność znamienitych gości, który będą korzystać z bazy noclegowej i gastronomicznej, ale przede wszystkim wielka promocja. Do naszego miasta zawita niemal 200 trenerów z całej Polski, aby rozmawiać o najistotniejszych zagadnieniach w szkoleniu piłkarskim - powiedział Tomasz Michałowski z Urzędu Miasta.

Część teoretyczna odbędzie się w nowosądeckim Hotelu Beskid, natomiast elementy praktyczne konferencji zaplanowano na stadionie w Stróżach, na obiektach Akademii Kolejarz.

- Cieszę się, że w środowisku jest duże zainteresowanie, bo pozytywnym echem wśród trenerów, działaczy i koordynatorów akademii rozeszła się zeszłoroczna edycja konferencji. Słyszymy miłe pozytywne opinie, a to budujące i motywujące, wiec znów chcemy to zrobić w Nowym Sączu - powiedział Stanisław Szpyrka.

Względem poprzedniej edycji, tegoroczna konferencja ma nieco rozbudowaną formułę. - Temat główny, to kompleksowość rozwoju dzieci i młodzieży, a dołożyliśmy też do tematyki aspekty motoryczne. Pojawią się również zagadnienia dotyczące treningu w wieku seniora. Cieszę się, że z Sądecczyzny się sporo trenerów zapisało, więcej niż poprzednio. Nowością będzie forum dyskusyjne, w którym prelegenci będą rozmawiać z uczestnikami. Wiele z tej wiedzy na szczęście zostanie w naszym regionie i to ważne, bo podniesie lokalny poziom szkolenia -  podsumował organizator przedsięwzięcia "Only Futbol".

MŚ ([email protected])

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku