Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
17/03/2017 - 12:35

To nie żarty. Liverpool i AS Roma w Starym Sączu!

W dniach 17-18 czerwca odbędzie się VII Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni organizowany cyklicznie przez Miejski Klub Sportowy Sokół w Starym Sączu.

Turniej Sokolika to obecnie największy międzynarodowy turniej dla dzieci w Polsce. Wystąpią 32 zespoły z 11. krajów: Włoch, Francji, Anglii, Niemiec, Chorwacji, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Polski.
   
Na przeciwko takim zespołom jak AS Roma, Feyenoord Rotterdam, Hertha Berlin, Liverpool FC, Dynamo Kijów, Bate Borysov, Dynamo Zagrzeb czy Sparta Praga stają najlepsze polskie akademie: Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin czy Wisła Kraków.

Dodatkowo małe kluby świetnie pracujące z dziećmi m.in. Olympic Wrocław, Borek Kraków, Dunajec Nowy Sącz.

Weekend grania na najwyższym poziomie sportowym w kategorii dziesięciolatków. Turniej Sokolika daje możliwość  gry polskim zespołom z najlepszymi w Europie.

Niezwykła atmosfera (stworzona przez zawodników, ich opiekunów i rodziców oraz kibiców), efektowne otwarcie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, prezentacja zespołów, hymny narodowe, perfekcyjna logistyka - to niektóre elementy tego piłkarskiego święta, które doprowadziły do uznania w kraju Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni - mianem najlepszego.  

W zeszłym roku turniej wygrała drużyna Sparty Praga, która w finale pokonała ukraińskie Dynamo Kijów. W czerwcu liczymy na kapitalne zawody. Tylu markowych zespołów na raz, w Starym Sączu jeszcze nie widzieliśmy.  

- Po raz pierwszy w historii, relacje z turnieju przeprowadzi stacja Canal Plus. To także pokazuje jakim uznaniem w kraju cieszy sie nasze przedsięwzięcie - mówi koordynator turnieju Tomasz Popiela.  - Dzięki zaangażowaniu licznych sponsorów możemy co roku podnosić poziom sportowy zawodów i ich oprawę. Wielkie ukłony należą się również władzom Starego Sącza, które bardzo pomagają nam  w organizacji tej imprezy - dodał Popiela.
(s)      Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)