Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
15/10/2018 - 13:00

Natalia Tomasiak znów najlepsza, tym razem w Łemkowyna Ultra Trail

Natalia Tomasiak zwyciężyła, w miniony weekend, w biegu rozgrywanym w ramach Łemkowyna Ultra Trail. Kryniczanka potrzebowała tylko 2 godzin i 55 minut, aby pokonać 30 kilometrowy dystans szlakami Beskidu Niskiego. Nasza krajanka okazała się bezkonkurencyjna.


Łemkowyna Ultra Trail to jedne z ostatnich zawodów w sezonie. W tym roku rozgrywane po raz piąty dawały szanse sportowcom zmierzyć się na 5 odcinkach. Najdłuższy, liczący 150 km, następny 100, potem 70, 45 i 30 km. We wszystkich konkursach wzięło udział niewiele ponad dwa tysiące ludzi z 25 krajów.

Ten sezon Natalia niewątpliwie może zaliczyć do udanych. W większości zawodów stawała na podium i zgromadziła też liczne pierwsze miejsca. We wrześniu w 9. Tauron Festiwalu Biegowym w konkurencji wbiegania na Jaworzynę Krynicką była najlepsza, a teraz miesiąc później, triumfowała w biegu na 30 kilometrów.

Tegoroczne zawody odbywały się w świetnych warunkach. Było ciepło i słonecznie, szlaki były suche i dobrze przygotowane. Głowna trasa biegła czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim. Sportowcy biegnący na 150 km startowali o północy z piątku na sobotę z Deptaka w Krynicy, a kończyli trasę w Komańczy w Bieszczadach. Wielu zawodników, podczas konkursu zatrzymywało się i podziwiało piękne widoki i wspaniałą polską jesień.

(KS) fot. archiwum Natalii TomasiakDziękujemy za przesłanie błędu