Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
20/02/2019 - 15:45

Natalia Tomasiak srebrną medalistką w narciarstwie wysokogórskim

Natalia Tomasiak, w parze z Magdaleną Kozielską, zajęła drugie miejsce w narciarstwie wysokogórskim. Mistrzostwa Polski w zespołach i Puchar Polski 2019 odbyły się na stokach Pilska w Beskidzie Żywieckim.

Na Hali Miziowej  po raz dziewiętnasty odbyły się zawody o Puchar Pilska w narciarstwie wysokogórskim. Tegoroczne wydarzenie miało również rangę Mistrzostw Polski w zespołach.

Srebrną medalistką została kryniczanka Natalia Tomasiak, startująca w parze z Magdaleną Kozielską. Złoto wywalczyły Iwona Januszyk i Anna Tybor, najlepsze polskie skialpinistki.

Trasa liczyła 15 km, zwodnicy do pokonania mieli 1300 m przewyższenia. W zawodach zorganizowanych wystartowało prawie 50 dwuosobowych zespołów, w tym reprezentanci: Czech, Słowacji i Ukrainy.

Natalia Tomasiak mieszka w Krakowie, gdzie promuje aktywny styl życia. Pochodzi z Krynicy-Zdroju, jest pasjonatką gór oraz biegów górskich. Jako dziecko próbowała swoich sił w koszykówce, teakwondo, na basenie, rowerze, ale dopiero biegi górskie okazały się tym co pochłonęło ją całkowicie.

Wielokrotnie startowała w Festiwalu Biegowym,  była gościem paneli dyskusyjnych tegoż wydarzenia. Biega zaledwie od kilku lat, ale na swoim koncie ma już spore sukcesy. Od 2016 roku reprezentuje barwy Salomon Suunto Team.

(MK) fot. aut, Natalii TomasiakDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020