20/02/2019 - 15:45

Natalia Tomasiak srebrną medalistką w narciarstwie wysokogórskim

Natalia Tomasiak, w parze z Magdaleną Kozielską, zajęła drugie miejsce w narciarstwie wysokogórskim. Mistrzostwa Polski w zespołach i Puchar Polski 2019 odbyły się na stokach Pilska w Beskidzie Żywieckim.

Na Hali Miziowej  po raz dziewiętnasty odbyły się zawody o Puchar Pilska w narciarstwie wysokogórskim. Tegoroczne wydarzenie miało również rangę Mistrzostw Polski w zespołach.

Srebrną medalistką została kryniczanka Natalia Tomasiak, startująca w parze z Magdaleną Kozielską. Złoto wywalczyły Iwona Januszyk i Anna Tybor, najlepsze polskie skialpinistki.

Trasa liczyła 15 km, zwodnicy do pokonania mieli 1300 m przewyższenia. W zawodach zorganizowanych wystartowało prawie 50 dwuosobowych zespołów, w tym reprezentanci: Czech, Słowacji i Ukrainy.

Natalia Tomasiak mieszka w Krakowie, gdzie promuje aktywny styl życia. Pochodzi z Krynicy-Zdroju, jest pasjonatką gór oraz biegów górskich. Jako dziecko próbowała swoich sił w koszykówce, teakwondo, na basenie, rowerze, ale dopiero biegi górskie okazały się tym co pochłonęło ją całkowicie.

Wielokrotnie startowała w Festiwalu Biegowym,  była gościem paneli dyskusyjnych tegoż wydarzenia. Biega zaledwie od kilku lat, ale na swoim koncie ma już spore sukcesy. Od 2016 roku reprezentuje barwy Salomon Suunto Team.