Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
25/02/2014 - 15:57

Muszyna: Udana akcja krwiodawstwa. Zebrali 13 l krwi

38 wzięło udział w akcji oddawania krwi, która w niedzielę (23 lutego) odbyła się w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego. Nie każdy z chętnych mógł oddać krew, ale udało się pobrać 13 litrów i 50 ml tego bezcennego leku.
W niedzielę (23 lutego) zorganizowana została po raz kolejny w Muszynie akcja krwiodawstwa. Chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem jakim jest krew nie brakowało. Do Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego zgłosiło się 38 ochotników. Niestety nie każdy został zakwalifikowany do pobrania. Ostatecznie udało się zebrać 13 litrów i 50 ml krwi, która będzie ratować ludzkie życie.
- Jak widać na przykładzie Muszyny i innych miejscowości, które coraz chętniej organizuję tego typu przedsięwzięcia starania, Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Nowego Sącza przynoszą coraz lepsze efekty – mówi Arkadiusz Cycoń z Referatu Spraw Obywatelskich i Polityki Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. - Cieszy nas również fakt, że z każdą kolejną akcją przybywa osób, które decydują się pomóc innym poprzez zdeponowanie swojej krwi – dodaje.
Warto dodać, że podczas niedzielnej akcji aż osiem osób otrzymało status honorowych dawców krwi, a dodatkowo jedna osoba zdecydowała się zostać dawcą szpiku kostnego.
Kolejne akcje krwiodawstwa w Muszynie zostanie przeprowadzona 29 czerwca i 5 października.

(A)
Źródło i foto: UMiGU Muszyna
 


Dziękujemy za przesłanie błędu