Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
05/02/2019 - 13:00

Muszyna: 28-kilometrowa ścieżka rowerowa do Piwnicznej jeszcze w tym roku

Chociaż zima w pełni, budowa tras rowerowych w Małopolsce, w tym polsko-słowackiej z Muszyny do Piwnicznej-Zdroju niebawem rusza. Z tej informacji ucieszą się cykliści, gdyż ścieżka o długości 28 kilometrów ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Jeszcze w tym roku, jak zapowiada Marta Maj, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich zostanie oddana do użytku trasa rowerowa Muszyna-Piwniczna, o długości 28 kilometrów.

W Muszynie niemal wszystkie ścieżki rowerowe są na ukończeniu. Łącznie  na terenie gminy powstanie ponad 240 kilometrów tras,  o różnym stopniu trudności. Do   tego dochodzi  projekt „EuroVelo” - trasa  dla rowerzystów,  która  po polskiej i słowackiej  stronie poprowadzi aż do Nowego Sącza.

Trasy rowerowe są tak wytyczone, że wiodą przez parki narodowe i krajobrazowe, w pobliżu cennych zabytków architektury drewnianej, wód mineralnych oraz  pijalni. Posiadają jednolite oznakowanie, a pętla - mapę i stronę internetową oraz  mobilną aplikację, ułatwiającą planowanie i poznawanie okolicy.

(MK) fot. aut, mapa, żródło własne, Województwo MałopolskieDziękujemy za przesłanie błędu