Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
15/02/2018 - 11:10

Mszana Dolna: Klaudia i Weronika zdeklasowały rywalki. Podium zdobyte dwa razy

Klaudia Kołodziej i Weronika Kaleta - dwie młode, utalentowane zawodniczki zdobyły najwyższe miejsca na podium podczas zawodów w Ptaszkowej. Turniej odbył się w ramach cyklu Bieg na Igrzyska.

Klaudia Kołodziej (Łętowe) – zawodniczka LKS Witów SKI Mszana Górna oraz Weronika Kaleta (Kasina Wielka) – zawodniczka LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, reprezentowały powiat limanowski w zawodach w Ptaszkowej. Obie zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne podczas dwudniowych zmagań turniejowych w dniach 10 i 11 lutego 2018 roku.

Pierwszego dnia zawodów rozegrano start na 5km stylem klasycznym. Obie zawodniczki uplasowały się na podium. Klaudia zajęła w nich drugie miejsce, przegrywając z Klaudią Pytel 0.02 s, trzecie miejsce wywalczyła Weronika Kaleta.

Drugiego dnia zmagań rywalizowano w biegach stylem łyżwowym na 10km. Narciarki z gminy Mszana Dolna okazały się bezkonkurencyjne stając na najwyższych stopniach podium. Pierwsza zawodniczka Klaudia Kołodziej była najlepsza i wygrała z drugą Weroniką Kaletą, o 9s. Na trzecim miejscu znalazła się Natalia Bury.

Trasa w Ptaszkowej jest bardzo wymagająca – podkreśla Klaudia zawodniczka z Łętowego, a także uczestniczka obozów treningowych kadry narodowej. Chociaż liczy ona tylko 2,5 km to znajdują się na niej długie podbiegi i strome zjazdy. Zawody zaliczam do udanych – dodaje zwyciężczyni.