Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
14/02/2019 - 19:20

Można podpisywać apel do premiera o wsparcie budowy nowego stadionu Sandecji

Mieszkańcy Nowego Sącza mogą wesprzeć inicjatywę prezydenta miasta i podpisać się pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego o wsparcie finansowe budowy Stadionu Miejskiego im. Ojca Władysława Augustynka z budżetu państwa. Podpisy można składać do piątku (22 lutego) w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Szwedzka 2).


Przypomnijmy, że podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji prezydent Ludomir Handzel zwrócił się z prośbą do radnych o podpisanie się pod listem adresowanym do szefa polskiego rządu z prośbą o wsparcie finansowe planowanej przez miasto budowy stadionu przy ul. Kilińskiego 47. List podpisany przez władze miasta i sądeckich radnych został już wysłany do Warszawy.

Dzisiaj w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod apelem, który także trafi do premiera.

Jest to apel mieszkańców miasta i kibiców Sandecji. Informację o akcji przekazał podczas briefingu prasowego w CIT Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

- Miejski Klub Sportowy Sandecja będzie obchodził w przyszłym roku 110-lecie istnienia, a nowy stadion byłby dla niego idealnym prezentem urodzinowym - mówi Radosław Stawiarz, wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Sandecji. - Obecny obiekt nie spełnia wymogów stawianych przez PZPN do gry w pierwszej lidze, nie mówiąc już o Ekstraklasie. W poprzednim sezonie, gdy drużyna będąca chlubą i dumą  naszego miasta grała na najwyższym szczeblu rozgrywek, my kibice, aby wspierać piłkarzy byliśmy zmuszeni dojeżdżać do oddalonej o sto kilometrów Niecieczy.

W  liście do premiera Mateusza Morawieckiego można przeczytać również, że aktualnie zespół doskonale radzi sobie na zapleczu ekstraklasy. Kibice wspierają go, wypełniając podczas meczów trybuny stadionu aż po brzegi.

- Zmagania te oglądamy jednak na stadionie z odległych lat, w warunkach uwłaczających współczesnym standardom piłkarskim - zauważa Stawiarz.

Stadion zlokalizowany przy ul. Kilińskiego 47 jest przestarzały i nie nadaje się do modernizacji - przytacza argumenty zawarte w petycji do premiera.

Miasto  zamierza budować w miejscu starego stadionu nowy. Gotowa jest koncepcja, obecnie przygotowywany jest projekt na budowę obiektu na 8200 miejsc. Służyłby on nie tylko piłkarzom Sandecji. Odbywały się też  na nim i inne przedsięwzięcia kulturalne.

Budowa nowego stadionu jest, niestety kosztowna.  Bez wsparcia  z budżetu państwa to zadanie będzie bardzo trudno zrealizować.

- Podczas jesiennej kampanii wyborczej poparcie dla inicjatywy deklarowali, ponad podziałami, wszyscy kandydaci biorący udział w ostatnich wyborach samorządowych - dodał Stawiarz.

Przyznał on, że Stowarzyszenie Kibiców Sandecji w pełni popiera starania władz miasta w kwestii pozyskania funduszy na budowę stadionu, jak również popiera wspomniany apel i podpisuje się pod nim obiema rękami.

- Jesteśmy za tym, żeby sprawa Sandecji nie była upolityczniana. Chcemy, żeby Sandecja stała ponad podziałami i była traktowana jako wspólne dobro sądeczan - podkreśla Radosław Stawiarz.

Radny Krzysztof Ziaja z Klubu Koalicji Nowosądeckiej mający na sobie koszulkę Sandecji zadeklarował, że zrobi co możliwe, aby w tę akcję zbierania podpisów włączyli się także wszyscy sądeccy radni zachęcając innych do składania podpisów.

Po briefingu Tomasz Baliczek, Krzysztof Ziaja i Radosław Stawiarz podpisali się na liście poparcia pod apelem do premiera Morawieckiego.

CIT otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9 do 13. Można tam składać podpisy. Również tam można przynosić wypełnione listy poparcia.

[email protected] Fot. IM.

zbieranie podpisów w sprawie budowy stadionu Sandecji
zbieranie podpisów w sprawie budowy stadionu Sandecji


Dziękujemy za przesłanie błędu