Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
21/02/2017 - 09:45

Młodzież z Marcinkowic dopingowała "Muszyniankę". Mieli trąbki i baner

W minioną niedzielę (19 lutego) w Muszynie w ramach 21. kolejki Orlen Ligi siatkówki Polski Cukier Muszynianka Muszyna podejmowały wicelidera tabeli Impel Wrocław.

Na meczu nie zabrakło dzieci ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach, które wybralły się do Muszyny pod opieką Marzeny Leśniak, swojej  nauczycielki wychowania fizycznego, wielkiej fanki sportu.

Był to pięćdziesiąty wyjazd dzieci i młodzieży z sądeckich szkół na mecz Muszynianki, zorganizowany przez Krzysztoa Pierzchałę, nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. W. Orkana w Marcinkowicach, sędziego piłki siatkowej. W tych wyjazdach uczestniczyli już uczniowie 29 szkół.
   
Oto relacja z ostatniego wyjazdu Krzysztofa Pierzchały:

**
 
"Mecz Muszynianki z Impelem Wrocław przez wielu fachowców był okrzyknięty mianem  hitu  kolejki, był również transmitowany na żywo przez Polsat Sport.

Uczniowie z Marcinkowic zaopatrzeni w trąbki, baner ręcznie zrobiony przez nich samych oraz inne gadżety, w które powinien być zaopatrzony prawdziwy kibic, mogli zaprezentować się szerszej rzeszy kibiców w Polsce.

Przetrzebiony kontuzjami zespół z Muszyny stawił czoła jednemu z potentatów naszej ligi i kandydatowi do medalu w mistrzostwach Polski w tym roku.

Pomimo porażki w trzech setach zespołu gospodyń mecz stał na bardzo dobrym poziomie i nie był jednostronny. Poza pierwszym setem, w którym od początku wiodły prym siatkarki Impelu, to w następnych dwóch setach Muszynianka prowadziła w końcówkach kilkoma punktami, ale nie potrafiła "dowieźć" tej przewagi do końca setów.

Do zespołu Muszynianki powróciła po długiej kontuzji reprezentantka Polski Anna Grejman, która będzie mocnym punktem drużyny.

Zespół z Wrocławia, który w ubiegłym sezonie zajął 3. miejsce,  naszpikowany jest reprezentantkami Polski, USA i Czech.  Do największych gwiazd tego zespołu należą: Joanna Kaczor, Micha Hancock, Natalia Mędrzyk (panieńskie nazwisko Kurnikowska), Megan Courtney i Katarzyna Konieczna.

Nie można pominąć naszej wielkiej nadziei w reprezentacji narodowej, 22-letniej, mierzącej 199 cm wzrostu Agnieszki Kąkolewskiej, czy pochodzącej z Gorlic Barbary Cembrzyńskiej, córki Jacka Cembrzyńskiego, byłego siatkarza klubu Glinik Gorlice.

Atmosfera podczas meczu była fantastyczna, kluby kibica jednego i drugiego zespołu posiłkujący się bębnami rywalizowały w głośniejszym dopingu swoich pupilek. Po meczu dzieci z Marcinkowic mogły sobie zrobić wspólne zdjęcie z wszystkimi siatkarkami Muszynianki oraz indywidualnych fotek i autografów z siatkarkami  obu drużyn. Na koniec dzieci z Marcinkowic stanęły do pamiątkowego zdjęcia z siatkarkami "Muszynianki".

Najbliższy mecz u siebie dziewczyny z Muszyny rozegrają 6 marca z Budowlanymi Grot  Łódź. Transmisja w Polsat Sport o godz. 18.00. Trzymajmy kciuki za siatkarki z Muszyny.

Krzysztof Pierzchała, fot. własne

Mecz ligowy siatkarek Muszynianki


Dziękujemy za przesłanie błędu