Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
18/03/2015 - 08:50

Młodziczki STS Sandecja wicemistrzyniami Małopolski! [Zdjęcia]

Kolejnym wielkim sukcesem może się pochwalić sądecka siatkówka żeńska. Tym razem dziewczęta STS Sandecji Nowy Sącz, występujące na co dzień w lidze młodziczek, zdobyły w miniony weekend na turnieju finałowym rozgrywanym w Krakowie srebrny medal województwa małopolskiego!
- Awansowaliśmy do turnieju ćwierćfinałowego, który będzie rozgrywany w dniach 20-22 marzec w Aleksandrowie Łódzkim. Bardzo się cieszę z tego sukcesu. Tym bardziej, że nie brakowało przeszkód. W poniedziałek na treningu nasze podstawowe zawodniczki doznały kontuzji. Laura Janczyk skręciła staw skokowy, Barbara Góra rozgrywająca ze strasznym stłuczeniem skończyła trening, a Karolina Wojta po ciężkim sezonie grała z bólem mięśnia uda jednak dzięki szybkiej pomocy lekarskiej dziewczyny zostały postawione na nogi i mogły zagrać w tym finale - mówi Andrzej Potoniec trener drużyny.

Warto wiedzieć, że Sandecja jest jedynym klubem żeńskim, w kraju, który w mistrzostwach wojewódzkich zdobył medale w trzech kategoriach młodzieżowych: juniorkach (brązowy), kadetkach (złoty) i młodziczkach (srebrny).

- Siatkówka to gra zespołowa, tym bardziej trudniej o tak wielki sukces, a jednak się nam udaje - podkreśla wiceprezes STS Sandecja Grażyna Cempa - Pulit.

- To zasługa całego klubu, prezydenta Nowego Sącza, rodziców, sympatyków klubu a zwłaszcza trenerów, którzy na co dzień ciężko pracują z młodzieżą. Dzięki ich ścisłej współpracy osiągamy tak wiele, chciałabym z tego miejsca serdecznie im podziękować z te sukcesy. Przed nami ćwierćfinały w Aleksandrowie Łódzkim, bardzo liczymy, że dziewczęta zagrają na tyle dobrze iż uzyskamy awans do turnieju półfinałowego, a tych sukcesów może być jeszcze więcej gdyż za niedługo przed nami finały wojewódzkie w kategoriach mini-siatkówki gdzie też liczymy na sukcesy! – dodała Cempa-Pulit.

Skład drużyny: Barbara Góra, Janczyk Laura, Karolina Wojta - kapitan, Ksymena Berezowska, Wiktoria Kruczek, Agnieszka Opoka oraz Patrycja Nowacka, Martyna Michalik, Dominika Gargula, Patrycja Fałowska, Karolina Góra, Joanna Hyclak. Trener: Andrzej Potoniec.

- Chciałbym podziękować z tej strony rodzicom za pomoc wyjazdu na te finały oraz przychodni Artmed z doktorem Piotrem Budzyńskim na czele za wielka pomoc, którą okazał wobec kontuzjowanych zawodniczek – podsumował trener.

(RSZ)
Źródło: (AP)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe