Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
05/12/2018 - 20:15

Młodzi mistrzowie karate z Nowego Sącza przywieźli medale z Jasła

Na tatami w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Mistrzostwach Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Jaśle w dniu 2 grudnia walczyło 210 karateków z klubów sportowych woj. małopolskiego i podkarpackiego.Młodzi mistrzowie karate z Nowego Sącza przywieźli medale z Jasła
Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowało 16 zawodników powołanych przez trenera shihana Andrzej Krawontka i  sensei Edwarda Krawczyka w składzie: Ula Orzechowska, Mikołaj Milanowski, Damian Potoczek, Karol Milanowski, Nadia Potoczek, Emilia Tuczyńska, Magda Orzechowska, Piotr Wygrecki, Adrian Schneider, Natalia Zamora,  Wiktoria Barnach, Jakub Janór,  Piotr Kijowski,  Mikołaj Marcisz, Olga Janik, Patryk Lasyk, którzy skutecznie promowali sądecczyznę, wygrywając 7 kategorii mistrzostw.

Zwycięzcy to juniorzy: Jakub Janór, Mikołaj Marcisz i Adrian Schneider, młodzicy Wiktor Wygrecki i Natalia Zamora oraz kadetki Emilia Tuczyńska i Nadia Potoczek. drugie miejsca wywalczyli  Olga Janik i  Patryk Lasyk,  trzecie:  Damian Potoczek, Piotr Kijowski, Wiktoria Barnach, Magda Orzechowska.   Brawurowe i skuteczne walki szczególnie Jakuba Janóra, Adriana Schneidera i Natalii Zamory są dobrym prognostykiem do udziału i osiągania wyników sportowych w kolejnym sezonie  w konfrontacji z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Jak zwykle poza zasięgiem dla rywalek w swojej kategorii wiekowej była najmłodsza zawodniczka Klubu Nadia Potoczek, która jest postrachem maty tatami dla konkurentek w walkach kumite. Dobrą, skuteczną i brawurową postawą w walkach  zaimponowała także Emilia Tuczyńska.W najbliższą sobotę 8 grudnia, trzy zawodniczki naszego Klubu zakwalifikowane do udziału w Pucharze Polski Karate Kyokushin w Szczecinku tj. Klaudia Kowalska, Kamila Nowak i Karolina Sekuła będą walczyć o prymat w kraju i skutecznie podsumować udany sezon sportowy Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin w 2018roku.

Osiągane wyniki sportowe zawodników karate są efektem dobrej pracy kadry szkoleniowej Klubu w nowosądeckim DOJO Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34, gdzie zapraszamy dzieci i młodzież przyszłych mistrzów karate.

Andrzej KrawontkaDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce