21/03/2014 - 19:54

Mistrzostwa Świata w hokeju kobiet U-18. Koniec marzeń Polek

Mecz z Austrią był kluczowy dla układu tabeli w Mistrzostwach Świata kobiet U-18 rozgrywanych w Krynicy. Mimo bardzo ambitnej gry Polki przegrały i nie awansowały do grupy A.

Polska – Austria 1-3 (1-1, 0-1, 0-1)
0:1 Astl 08:31, 1:1 Wieczorek 18:57, 1:2 Fazokas 24:35, 1:3 Hanser 54:00.

Sędziowały: Elena Ivanova (Rosja), Magali Anex (Szwajcaria), Rita Rygh (Norwegia).
Kary: 16-26.

Polska: Fijol: Marczyk, Chrapek, Szewczyk, Laskawska, Cygan – Strzelecka, Metyk, Dziedzioch, Wieczorek, Orawska –, Korkuz, Klimecka, Tomczok, Sośnierz, Gawlik –, Pelic, Szymik, Szeląg.
Austria: Prunster: Hanser, A. Johann, Matzka, Volgger, Granitz – Korotaj, Fazokas, Peer, Hammerle, Pesendorfer – Astl, Schneeberger, Killisch, Grauf - T. Johann, Brunner.

Stawka meczu była bardzo wysoka. Zwycięzca miał zapewnione pierwsze miejsce i pewny awans do grupy A Dywizji I. Faworytem spotkania były Austriaczki, które we wcześniejszych meczach zaprezentowały wysoką formę. Mimo to od początku spotkania na lodowisku w Krynicy trwała niezwykle zacięta walka. Jako pierwsze zaatakował zespół gości, jednak bardzo dobrze broniła Fijol. Kiedy Polki uspokoiły nerwy i grę rywalki zdobyły gola. W dużym zamieszaniu krążek do naszej bramki wcisnęła Astl. Pod koniec tercji ładną akcję popisała się Wieczorek i był remis. W drugiej Austriaczki wykorzystały kontrę i prowadziły. Pod koniec tej części gry Polki bombardowały bramkę rywalek, ale brakowało precyzji i tak niezbędnego szczęścia. W trzeciej tercji Polki rzuciły się od walki, co znów wykorzystały rywalki podwyższając wynik na 3-1 i zapewniając sobie awans do grupy A Dywizji I.
Przed Polkami jeszcze mecz z Chinkami w sobotę o drugie miejsce w turnieju.