19/09/2013 - 08:56

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu. Kolejne medale Polaków

Wreszcie polska ekipa mogła się cieszyć. W drugim dniu mistrzostw sypnęło medalami. Na koncie naszych zawodników są brązowe medale i finały, czyli szanse na złote krążki.

- Niestety w kategoriach juniorów, z walki o medale odpadła cała piątka, wszyscy przegrali na punkty –mówi trener Krzysztof Pajewski (pointfighting, dawniej semi). - Najbliżej podium była Sylwia Szymala, która jeszcze w ostatnich sekundach prowadziła z Irlandką Gwen Oreilly, jednak przegrała 13:14.
Znacznie lepiej spisali się Polacy w kategorii light contact.
Brązowe medale zapewnili sobie: Adrian Korkus (KSW Szczecinek) w wadze 74 kg i Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik) w kategorii 79 kg.
Kategoria full contact, do finałów zakwalifikowali się: Ewa Pietrzykowska (OKSW Ostrowiec Świętokorzyski) 56 kg, Kinga Szlachcic (Boxing Zielona Góra) 60 kg i Jacek Ludwiczak (Polonia Leszno) 60 kg.
Kategoria kick light, do finału awansowali: Dominika Gleisner 65 kg, Jakub Dąbrowski + 95 kg.
Do półfinałów awansowali: Rafał Sitek 57 kg, Patryk Muller 74 kg, Mikołaj Krause 84 kg.
Kategoria low kick i K-1), do finału awansowali: Adamiok 71 kg w K-1 i Angelika Białoszewska 52 kg w low kicku.
Niestety swoją walkę przegrała kryniczanka Klaudia Cichoń 56 kg z Greczynką Marią Karaoulani."
Kadeci, do finałów awansowali w formule kick light Aleksandra Tokarczyk 55 kg (Krynica), po zwycięstwie nad Włoszką Virginią Caroti i Sylwia Bancer 60 kg, która wygrała z inną Włoszką Denise Cedolą.
W półfinałach wystąpią: kadeci starsi w kick light Bartosz Osóbka 42 kg oraz Bartosz Wiktorski +69 kg. Wiktorski awansował też do najlepszej czwórki w tej wadze w light contact. Medal mają już także kadetki starsze Jolanta Cichoń 60 kg w light contact (pokonała Węgierkę Agotę Fuzesi) i Paulina Rosłon 42 kg w pointfightingu (wygrała z Rosjanką Poliną Gnuskiną) oraz kadetka młodsza Julia Dawidowicz 28 kg w pointfightingu, po zwycięstwie nad Irlandką Sarah Middleton.
- Impreza jest ogromna, ale cieszę się, że wszystko przebiega zgodnie z planem – mówi szef komitetu organizacyjnego Krzysztof Bulanda. – Cały czas zawody obsługuje duża grupa ludzi, w tym młodzi kryniczanie, którzy imponują energią i chęcią pracy. Mam nadzieję, że tak będzie do końca, a mistrzostwa zwieńczą złote medale Polaków.