Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
29/08/2017 - 21:15

Marek Pławiak: Mamy kosmicznych mistrzów!

Starosta nowosądecki, dosyć ekspresyjnie wyraził swoje spore zadowolenie z osiągnięcia przedstawicieli mocno niszowej dyscypliny. Sukces modelarzy z Muszyny ogłosił na swoim profilu, w jednym z portalu społecznościowych, wzbogacając go obszerną galerią zdjęć.

UKM ORION z Muszyny osiągnęł spory sukces na Mistrzostwach Europy w Modelarstwie Kosmicznym. Zorganizowano więc z tej okazji specjalne spotkanie świeżo upieczonych mistrzów, ze starostą nowosądeckim Markiem Pławiakiem, któremu towarzyszył również wicestarosta Antoni Koszyk. Ranga wydarzenia była więc poważna.

- Mamy pierwsze miejsce w kategorii rakiet z taśmą, które zdobył Maciej Paluszek i drugie miejsce w kategorii makiet i rakiet ze spadochronem. Zdobył je Bartłomiej Tokarczyk, instruktor i opiekun modelarzy. W ostatnich Mistrzostwach Europy w Modelarstwie Kosmicznym we Włocławku, muszyński ORION zdobył aż siedem medali - powiedziała Izabela Łabuś, powiedziała dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, która na co dzień wspiera modelarzy.

- Maciej Paluszek zdobył I miejsce w kategorii rakiet z taśmą, II miejsce w kategorii rakiet z wirnikiem i III w kategorii rakietoplanów. Maciej Wiśniewski zdobył I miejsce w kategorii rakiet ze spadochronem. Bartłomiej Tokarczyk wywalczył II miejsce w kategorii rakiet makiet, II w kategorii rakiet ze spadochronem i III w kategorii rakiet z wirnikiem. Junior Filip Kapłon ma II miejsce w kategorii rakiet z wirnikiem - doprecyzowała zwycięskie szczegóły Izabela Łabuś.

- Gratuluję takich wyników. To wielkie osiągnięcie! Reprezentujecie dyscyplinę sportu, która nie gości na olimpiadach, ale wymaga równie sporego wysiłku i wiedzy technicznej. Cieszę się, że w Powiecie Nowosądeckim są tak zdolne młode osoby oddające się swojej pasji - powiedział w trakcie spotkania Marek Pławiak, starosta nowosądecki.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020