30/06/2013 - 16:05

Małopolskie biegi górskie. Andrzej Długosz znów najszybszy

Nie było niespodzianki w Rytrze. Sześciokilometrową trasę najszybciej pokonał specjalista biegów górskich Andrzej Długosz. Wśród pań nie miała sobie równych Izabela Zatorska.

Na starcie trasy Małopolskich Biegów Górskich, którą tym razem wyznaczono na stacji narciarskiej „Ryterski Raj” stanęło 37 zawodników i zawodniczek. Od początku wyścigu poza konkurencją był Andrzej Długosz, który po pierwszej pętli miał tak dużą przewagę, że drugą pokonał już bardzo swobodnie.
- Trasa była fajna, choć przewyższenie 220 m robiło swoje – opowiadał na mecie Andrzej Borek, który, na co dzień trenuje tenisistów, a biegi traktuje jak dodatkowe zajęcia kondycyjne – Podbieg był trudny. Jednak najgorzej było z góry. Po deszczu zrobiło się ślisko, a spory spadek też nie ułatwiał biegania. Na szczęście pogoda była fajna. Nie padało, słońce za małymi chmurami, to wszystko sprzyjało bieganiu.
Najstarszym uczestnikiem zawodów był Stanisław Kruczek – rocznik 1948, który pokonał trasę w czasie 54:22.
Wyniki końcowe:
Mężczyźni: 1. Andrzej Długosz 32:41, 2. Daniel Wosik 33:50, 3. Bartosz Gorczyca 35:22, 4. Robert Faron 36:54, 5. Adam Skalski 39:40.
Kobiety: 1. Izabela Zatorska 41:13, 2. Halina Gałuszka 42:56, 3. Dominika Bolechowska 46:44, 4. Kamila Zatorska 49:40, 5. Adriana Piątkiewicz 50:45
Czwarta eliminacja z cyklu „Małopolskie Biegi Górskie” odbędzie się 14 lipca w Limanowej.