Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
12/07/2018 - 12:55

Mała szkoła, duże boisko. W Czyrnej uczniowie będą rozwijać swoje pasje sportowe

Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Czyrna jest najmniejszą w gminie Krynica-Zdrój i jedną z najmniejszych w regionie. W klasach I-III uczy się w sumie 21 uczniów. Jest także oddział przedszkola z 11 dziećmi. Choć szkoła jest niewielka, w tym roku przy placówce zostanie wybudowane boisko z prawdziwego zdarzenia.

Gmina Krynica-Zdrój uzyskała od stowarzyszenia LGD Perła Beskidu Sądeckiego dofinansowanie, w ramach Programu Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na budowę wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 46x29 metrów, aby dzieciaki z Czyrnej mogły w świetnych warunkach rozwijać swoje pasje sportowe.

Zobacz także: Mistrzostwa Świata nie tylko w Rosji. Na krynickich osiedlach rywalizacja trwa

Obiekt będzie umożliwiał grę w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Ponadto planowane jest zasadzenie drzew o zwiększonej pochłanialności smogu i CO2 oraz postawienie latarni z oświetleniem LED. Dzieciaki będą mogły uczyć się ekologii, ponieważ pojawią się kosze do segregacji z planszami edukacyjnymi.

Wartość inwestycji to 390 tys. złotych, z czego dofinansowanie to 192 tys. Resztę pieniędzy wyłoży gmina Krynica. Prace mają zakończyć się w październiku.

(KS)Dziękujemy za przesłanie błędu