Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
17/10/2014 - 18:00

Lipinki: Ku pamięci K. Świerzowskiego na finał Grand Prix Małopolski

W sobotę 18 października poznamy najlepszych biegaczy premierowej odsłony cyklu Grand Prix Małopolski. Ale 8. Bieg Uliczny w Lipinkach będzie wyjątkowy także z innego powodu – w tym roku mija 10 lat od śmierci patrona imprezy.
Kazimierz Świerzowski to nieodżałowany propagator sportu i biegania, wybitny sportowiec, nauczyciel z SP Lipinki, założyciel i trener ULKS Lipinki, zmarł 20 października 2004 roku. W swoim owocnym życiu trenował całą plejadę młodych i zdolnych biegaczy, z Anną Wojną (biegaczka średnio i długodystansowa) czy Dominikiem Bochenkiem (płotkarzem, uczestnikiem ME i MŚ) na czele.

Ci, ale i inny zawodnicy rokrocznie pamiętają o swoim mistrzu, uczestnicząc w biegu ulicznym dedykowanym jego pamięci. Wysoka, bo blisko 300-osobowa frekwencja (ponad 100-osobowy wzrost w ubiegłym roku), perfekcyjna organizacja (m.in. imienne numery startowe i imienna koszulka techniczna dla zawodników) czy wreszcie mnogość dystansów do wyboru, stanowią o atrakcyjności imprezy, podkreślając charakter samego patrona – perfekcjonisty z urodzenia.

Tegoroczny Bieg im. K. Świerzowskiego wystartuje jak zwykle z centrum Lipinek o godz. 11:30. Panie oraz juniorzy i młodzicy (roczniki 1995-2000) zmierzą się z dystansem 5 km (jedna pętla), a mężczyźni - 10 km (dwie pętle). Szybkie pętle – podkreślmy, bo wielu małopolskich biegaczy właśnie tu poprawiało swoje rekordy życiowe.

W Lipinkach biega się też po ciekawe nagrody. Tym razem zabraknie wprawdzie medali (krążki upamiętniające postać K. Świerzowskiego rozdano już podczas wrześniowego memoriału jego imienia w Krośnie), ale finansowo nagrodzonych będzie aż 8 mężczyzn i 6 kobiet. Tu ciekawostka.

- Najwyższe nagrody przewidzieliśmy dla Polaków. Najlepsi, bez względu na zajętą pozycję, otrzymają po 500 zł. A ponieważ zwycięzca biegu otrzyma 300 zł, zwycięzca może zgarnąć nawet 800 zł – wyjaśnia Tomasz Świerzowski, brat nieodżałowanego Kazimierza, organizator biegu w Lipinkach.

Oprócz tradycyjnej klasyfikacji open zwycięzcy zostaną wyłonieni - już po raz trzeci - także w kategorii małżeństw (sumowane czasy męża i żony). Tytułów będą bronić państwo Jolanta i Roman Kajtochowie. W biegach open triumfy będą chcieli powtórzyć Szymon Kulka (w sobotę świetny występ w Sopocie) i Anna Wojna (oboje ULKS Lipinki) oraz junior Mateusz Borkowski.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:30. W zabytkowym parku w Lipinkach biegać przełajowo będą dzieci i młodzież – czekają dystanse od 250m (przedszkolaki) do ok. 2 km (gimnazjaliści), a na mecie także medale i nagrody rzeczowe. Na wszystkich biegaczy czekał będzie bigos.

Zgłoszenia do biegu i płatności przyjmowane będą także w dniu startu w godz. 8:30 – 10:30 w sekretariacie imprezy, zlokalizowanym w Hali Sportowej w Lipinkach. Polecamy i zapraszamy!

Regulamin dostępny w tym miejscu (pod artykułem)

Zapisy (elektronicznie odbywały się do środy)

Aktualności Grand Prix Małopolski

Źródło: (GR)/Festiwal Biegowy
(RSZ)
 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)