Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
12/02/2018 - 12:00

Limanowa: Bezpłatne badania w limanowskim szpitalu – nie daj się rakowi jelita grubego!

W limanowskim szpitalu możesz skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopowych w znieczuleniu. Przyjdź i nie daj się jednemu z najczęstszych nowotworów złośliwych w Polsce!

Bezpłatne badanie możliwe jest dzięki projektowi „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego wśród osób aktywnych zawodowo na terenie powiatu bocheńskiego, brzeskiego, limanowskiego i nowotarskiego”.

Zobacz też: Limanowszczyzna: w tych miejscowościach nie będzie prądu

Rak jelita grubego to nowotwór złośliwy rozwijający się w okrężnicy lub odbytnicy. Jest przyczyną 655 000 zgonów w ciągu roku na świecie. W Polsce jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym. Każdego roku rozpoznaje się ponad 14 000 nowych przypadków. Rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny.

Zobacz też: Gmina Dobra: Zespół "Jurkowianie" z I miejscem na 46. Góralskim Karnawale!

Projekt bezpłatnych badań kierowany jest do osób:

  • w wieku 50-65 lat
  • w wieku 40-49 lat mających krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci), u którego rozpoznano raka jelita grubego,
  • w wieku 25-49 lat z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC)
  • aktywnych zawodowo - mieszkujących, pracujących lub uczących się na obszarze powiatu bocheńskiego, brzeskiego, limanowskiego i nowotarskiego

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu 18/ 33-01-750.

[email protected], Fot. Starostwo Powiatowe w LimanowejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)