Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
09/05/2014 - 10:50

Liga Obrony Kraju. Walczyli na wiedzę i strzelanie

Drugie miejsce zespołowo wywalczyli sądeczanie w Krakowie w wojewódzkim finale konkursu wiedzy morskiej LOK „Polska Marynarka Wojenna, a historia polskiego wybrzeża”.

- W finale brały udział dwie drużyny dwuosobowe – dziewczyna i chłopak ze szkoły gimnazjalnej oraz średniej. – opowiada Krzysztof Gozdecki, sędzia oraz instruktor LOK. - Podczas zawodów trzeba było wykazać się znajomością historii Marynarki Wojennej i polskiego wybrzeża. Był test z widomości, trzeba było przepłynąć 50 m stylem dowolnym, zawiązać 6 węzłów podstawowych i 4 dodatkowe, oraz strzelić z karabinka pneumatycznego. Wszystkie konkurencje były punktowane. Rezultaty ze strzelnicy przeliczane były na punkty wielobojowe, które ostatecznie dawały miejsce w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.
Klasyfikacja drużynowa: 1. Olkusz 1819 pkt. 2. Nowy Sącz 1746, 3. Sucha Beskidzka 1600t.
Indywidualnie w kategorii szkół gimnazjalnych: Ilona Poręba 4 miejsce, a Marcin Kuca 3. Szkoły średnie: Anna Sekuła 3 miejsce i Karol Gozdecki 4.
W zawodach udział wzięło 34 uczestników z 17 szkół, a w finale centralnym, który rozegrany zostanie w Pucku Małopolskę reprezentować będzie drużyna z Olkusza.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)