Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 listopada. Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
24/03/2019 - 22:00

Łącko: w widłach Czarnej Wody i Lichnia powstanie coś nowego

Gmina Łącko, we współpracy z Fundacją Sądecką, znów stara się o o pieniądze w ogłoszonym przez Zarząd Województwa naborze projektów. Ma dzięki temu powstać kolejne piękne miejsce nad Dunajcem, gdzie warto pobiegać i warto się wybrać rowerem.


Władze gminy, tak jak przy poprzedniej edycji konkursu, porozumiały się z gminami Stary Sącz, Chełmiec, Piwniczna i Bobowa oraz Fundacją Sądecką. Celem tego partnerstwa jest wspólne staranie się o pieniądze i spójne ich wydawanie.

Dzięki temu w gminie Łącko ma być kontynuowana budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej nad Dunajcem, w widłach potoku Czarna Woda i Lichnia, gdzie ma powstać park rekreacji i wypoczynku.

Będą mogli z niego korzystać mieszkańcy gminy jak i turyści,wypoczywający na terenie gminy, podobnie jak biegacze i rowerzyści jadący trasą VeloDunajec. Park będzie podzielony na 5 stref: rozrywkową, biwakową, plac zabaw dla dzieci, strefę wspinaczkową z urządzeniami linowymi oraz ogólnodostępną strefę rekreacyjną.

Łączny obszar to ponad 20 tys. m. kw, gdzie stanie m.in. zadaszona scena plenerowa z ławkami dla 300 osób, miejsce biwakowe z dużą wiatą na ok. 50 osób oraz cztery mniejsze wiaty dla 8-10 osób wraz z grillami murowanymi i palenisko otwarte z grillem stalowym. Pozostaje trzymać kciuki, rozstrzygnięcie konkursu już w czerwcu 2018 r. Fot. UGŁ

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu