Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 listopada. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
22/06/2019 - 11:15

Kryniccy ratownicy GOPR apelują o rozwagę w górach!

Zaczęły się wakacje, w górach coraz więcej turystów. Ratownicy krynickiej grupy GOPR-u apelują. Wybierając się na wędrówki, spacery, wycieczki rowerowe i wszelakie formy aktywności należy pamiętać o bezpieczeństwie, aby dla każdego wakacje minęły szczęśliwie.

Zawsze trzeba sprawdzać komunikat meteorologiczny, pamiętając, że w górach warunki pogodowe zmieniają się w bardzo krótkim czasie.

- "Należy wybierać trasy dopasowane do kondycji, a informacje o planowanym wyjściu i powrocie zostawiajmy u znajomych, w hotelu, pensjonacie czy chociażby w najbliższej stacji GOPR-

Starajmy się nie wybierać w góry samotnie. Uważajmy na dzikie zwierzęta, pamiętając, że las jest ich domem.  Podczas upałów pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu
I przede wszystkim nigdy nie zapominajmy o zdrowym rozsądku"- mówią ratownicy-

-"Do plecaka warto spakować: naładowany telefon, mapę lub GPSa, dodatkowe ciuchy w tym kurtkę przeciwdeszczową, wysokoenergetyczne jedzenie, zapalniczkę, latarkę no i oczywiście apteczkę".

Ratownicy krynickiej Grupy GOPR będą dyżurować w Centralnej Stacji Ratowniczej w Krynicy-Zdroju, w Rejonowej Stacji Ratowniczej w Piwnicznej –Zdroju oraz w dyżurkach terenowych na Jaworzynie Krynickiej, Łabowskiej Hali, Przehybie, Magurze Małastowskiej oraz w Banicy.
W razie wypadku lub potrzeby pomocy należy dzwonić  na numer ratunkowy w górach 985 lub 601 100 300.
 

Ratownicy zalecają zainstalowanie aplikacji „Ratunek”, dzięki której szybko zlokalizują osoby wzywającej pomocy.

(MK) fot. aut. ilustracyjne

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu