Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
07/03/2019 - 21:10

Krynica: hokej na lodzie zakończył XXV OOM

Finałowy mecz hokejowy, rozegrany w krynickiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zakończył zmagania sportowców, którzy uczestniczyli w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych.

Juniorzy młodsi w drodze do finału, odbywającego się w ramach XXV OOM, zmierzyli się w turniejach eliminacyjnych. O prawo gry osiem drużyn rywalizowało w dwóch grupach, w Oświęcimiu i Nowym Targu. Cztery najlepsze przyjechały do Krynicy.

- "Zmagania hokeistów zdominowali reprezentanci Śląska". -mówi dziennikarz sportowy Tadeusz Kwaśniak - "W finałowej czwórce znalazły się trzy drużyny z tego województwa, aczkolwiek w opanowaniu całego podium przeszkodziła im największa rewelacja tego turnieju- sanockie Niedźwiadki".

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest  rozgrywaną corocznie impreza sportową adresowaną do najlepiej zapowiadających się zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski. Obejmuje rywalizację w 14 dyscyplinach, w 2019 roku były to: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie na torze długim, łyżwiarstwo szybkie – short track, koszykówka kobiet i mężczyzn, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne ( biegi, kombinacja norweska, skoki), saneczkarstwo i snowboard.

Klasyfikacja końcowa XXV OOM hokej na lodzie

I miejsce Śląsk I 45 pkt.

II miejsce UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok40 pkt.

III miejsce ŚLĄSK II 36 pkt.

IV miejsce MOSM Tychy 32 pkt.

V miejsce MKS Cracovia Kraków 28 pkt.

VI miejsce MKS SOKOŁY Toruń 24 pkt.

VII miejsce UKH UNIA Oświęcim 20 pkt.

VIII miejsce MMKS PODHALE Nowy Targ16 pkt.

(MK)fot XXV OOM 2019Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)