Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
06/03/2014 - 14:47

Koszykówka-Gimnazjada dziewcząt. Koszykarki „Dziewiątka” – najlepsza

W hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Gorlicach rozegrano turniej rejonowy do „Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży” w koszykówce dziewcząt. Zwyciężył zespół Gim. 9 z Nowego Sącza.

W finale rywalizowały 4 zespoły – mistrzowie powiatów: Gimnazjum nr 4 w Gorlicach (opiekun Barbara Trybus), Gimnazjum w Mszanie Dolnej, Gimnazjum w Krynicy (opiekun Stanisław Gądek) Gimnazjum nr 9 z Nowego Sącza (opiekun Leszek Obrzut). – Jak zawsze grano systemem „każdy z każdym” 4 kwarty po 6 minut. – opowiada trener zwycięskiej drużyny Leszek Obrzut. – Pokonaliśmy wysoko wszystkie zespoły, wygrywając cały turniej. Warto przy tym zaznaczyć, że również koszykarze Gimnazjum nr 9 wygrali zawody rejonowe w Limanowej i zagrają w finale wojewódzkim w Wieliczce w połowie marca. Jak widać praca w klasie sportowej tej placówki przynosi wymierne efekty.

40:109

Gim. 9: Anna Orzeł 42, Sabina Kosakowska 34, Magdalena Jabłońska 28, Sadowska Magdalena 26, Anna Ciuła 16, Wiktoria Brończyk 14, Weronika Grzegorzek 14, Karolina Rola 10, Małgorzata Repel 9.
Zwycięska drużyna będzie reprezentować Rejon na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Nowym Sączu 21 marca. Triumfator turnieju wojewódzkiego uzyska awans do finału ogólnopolskiego rozgrywanego w Kołobrzegu w dniach 22-25 maja 2014.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał dyrektor gorlickiego MOS Jerzy Bugno. Mecze sędziowali Marek Ludwin, Marek Przybycień, Tomasz Mianowski i Tomasz Mika.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze piękne medale ufundowane przez gorlicki MOS.