Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
14/01/2015 - 12:42

Koszykówka. Dziewczęta z Obidzy mistrzyniami powiatu [Zdjęcia]

W poniedziałek w szkole podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych.
W turnieju wystąpiły najlepsze cztery drużyny z powiatu, które zwyciężyły w zawodach międzygminnych: szkoła podstawowa w Biczycach Dolnych, szkoła podstawowa nr 1 w Obidzy, szkoła podstawowa w Podolu-Górowej oraz szkoła podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju. Otwarcia imprezy dokonał Stanisław Sułkowski przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego oraz radny powiatowy Marian Kuczaj.

Zespoły grały systemem „4 kwarty po 6 minut”. Nieoczekiwanym triumfatorem zawodów okazała się drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej nr 1 w Obidzy, która w bezpośrednim pojedynku pokonała faworyzowane kryniczanki. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyły dziewczynki z Obidzy, które uzyskały awans na zawody rejonowe (13.03.2015 r. – Gorlice). Drugie miejsce zajęły uczennice z Krynicy-Zdroju, trzecie z Biczyc Dolnych, a czwarte z Podola-Górowej.

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Anna Kiklica, Ewelina Job, Angelika Kiklica, Wiktoria Lizoń, Edyta Majerska, Izabela Owsianka, Sylwia Sopata, Anna Sopata, Jolanta Bieryt, Paulina Korawczuk, Angelika Tomasiak, Wiktoria, Biel.

Na zakończenie imprezy, drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Anna Sopata z Obidzy. Puchary i dyplomy wręczał Jarosław Worhacz dyrektor SP nr 2 w Krynicy-Zdroju.