18/01/2017 - 11:55

Koszykówka: Wygrana sądeczanek w Sosnowcu

Meczem z rezerwami ekstraklasowego JAS Zagłębie Sosnowiec rozpoczęły sądeczanki walkę do dalszych gier o awans do I ligi koszykówki kobiet.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała  jednak rozmiarów wygranej zespołu ŻAKa , który po 10 minutach gry przegrywał 1 pkt.

Również druga kwarta toczona w  dużym tempie była bardzo wyrównana i dopiero w końcówce tej odsłony miejscowe uzyskały 5 pkt prowadzenie.

Sytuacja odwróciła się w trzeciej kwarcie. Po pięciu skutecznych obronach i punktowych  akcjach w ataku  sądeczanki rozpędziły się na dobre wygrywając trzecia odsłonę 30 : 7. To ustawiło cały mecz, który już do końca był pod kontrolą gospodarzy.

UKS ŻAK- BATPOL Nowy Sącz – JAS Zagłębie Sosnowiec 86:44
13:14, 21;15, 30:7, 22:8

Aktualna tabela:

1.AZS Politechnika Katowice                   5            10    292:210    +  88
2. UKS ŻAK Batpol N. Sącz                  5              9     381:281   +100
3. Politechnika II Kraków                     5              7    284: 265   + 19
4. RMKS Rybnik                                     5              7    263:334     - 81
5.Zagłębie Sosnowiec                               5              6    291:329     - 38
6.Wisła Can Pack II Kraków                     5              5    232:344    - 112

Zespół UKS ŻAK w kategorii juniorek starszych U- 22 weźmie w dniach 20-22 stycznia udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Sokołowie Podlaskim. Czeka go bardzo trudne zadanie, ponieważ za rywali będzie miał zespoły mistrza i wicemistrza Polski juniorek 2016 – gospodynie Sokołów Podlaski i MUKS Bydgoszcz. Oba zespoły grają w I lidze. Awans do półfinałów mistrzostw kraju zdobędą dwa pierwsze zespoły.

W miniony weekend bardzo cenne wygrane zanotowały również młodzieżowe drużyny ŻAKa  pokonując czołowe zespoły Małopolski – MOSiR Bochnia.

Podopieczne trenera Dawida Kopca wygrały mecz juniorek U- 18  67:54  rewanżując się za 4 punktową porażkę w Bochni.  Liderujący w tabeli kadetek A – U- 16 zespół prowadzony przez Tomasza Obrzuta  wygrał z Bochnią 54:48.

(s), źródło: UKS Żak Nowy Sącz