Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
11/03/2013 - 15:12

Korzenna: Udana akcja krwiodawstwa. Zebrali prawie 28 litrów

62 osoby podzieliły się bezcennym lekiem podczas 11 zbiórki organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Korzennej, która tym razem odbyła się pod nazwą „Akcja Honorowego oddawania krwi im. ks. Artura Babika”.
W niedzielę (10 marca) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej przeprowadzili akcję honorowego oddawania krwi. Do tej pory zorganizowali już dziesięć tego typu akcji, które nazywane były „Wampiriadą”.
W tym roku postanowili jednak zmienić nazwę i w ten sposób uhonorować śp. ks. Artura Babika, kapłana pracującego w parafii w Korzennej w latach 2006-2010. Nieżyjący od blisko trzech lat ksiądz sam był krwiodawcą i zawsze wiernie wspierał organizowane przez druhów akcję. Skutecznie zachęcał parafian do dzielenia się krwią i często nawoływał z ambony: „Jeśli jesteś chłopem – oddaj krew!”.
Wczorajsza akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Osób, które chciały podzielić się krwią było 75, jednak zakwalifikowały się 62 z nich. Tym samym udało się uzbierać 27,9 litrów krwi.
Akcją interesowała się także mama śp. ks. Babika, która kontaktowała się ze Stanisławem Wojtarowiczem, naczelnikiem OSP Korzenna, by uzyskać informacje przebiegu i rezultatach zbiórki. W imieniu swoim i bliskich wyraziła ogromne zadowolenie z rezultatu zbiórki.
„Akcję Honorowego oddawania krwi im. ks. Artura Babika” wsparli także ks. Emil Myszkowski – proboszcz parafii Mogilno, ks. Edward Litak – proboszcz parafii Jasienna, jak również znajomi śp. ks. Artura.
Kolejna akcja odbędzie się 22 września.

(ALF)
Fot. Archiwum OSP Korzenna


Dziękujemy za przesłanie błędu