Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
15/09/2013 - 21:22

A Klasa Nowy Sącz. Pewne i wysoka wygrana starosądeczan

Po bardzo dobrym meczu zespół ze Starego Sącza wysoko wygrał, a zwycięstwo zapowiada walkę o awans do V ligi.

Sokół Stary Sącz - Zyndram Łącko 4:0 (2:0)
1:0 Kozłowski 5, 2:0 Pustułka 15, 3:0 Pustułka 65, 4:0 Owsianka 90.
Sędziował: Marcin Niewiarowski (Nowy Targ).
Żółte kartki: Skrężyna, Mirek - Ł. Kutwa, D. Mrówka.
Sokół: Ciągło (85 Łatka) - Tymczyszyn, Rusin, Skrężyna (75 Kozieński), Marduła - Mirek, Pogwizd (85 Owsianka), Bednarczyk, Dziedzic - Kozłowski, Pustułka.
Zyndram: Wojnarowski - Ł. Kutwa, Dybiec, M. Mrówka, Słowik - Gromala, Piksa, D. Mrówka (60 Gryźlak), Marcin Kutwa (55 Kaczor) - Gonciarz (46 Maciej Kutwa), Jasiurkowski (65 Tomasiak).
Faworytem spotkania byli starosądeczanie, którzy od początku spotkania przeprowadzali groźne, aplikując rywalom cztery gole. Inna sprawa, że zwycięstwo mogło być efektowniejsze, ale szwankowała skuteczność.
Już w 5 minucie Pustułka dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a Kozłowski ładnym strzałem zdobył pierwszego gola. Sokół prowadził 2-0 dziesięć minut później. Na listę strzelców wpisał się Pustułka, który wykorzystał podanie od Dziedzica. Piłkarze Sokoła mieli kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale fatalnie pudłowali.
Po przerwie gospodarze nadal przeważali, a efektem tego była dwa kolejne gole. W 55 minucie Pustułka, który po podaniu od Kozłowskiego będąc 5 metrów od bramki rywali okazji nie zmarnował. Wynik meczu ustalił Owsianka w ostatniej minucie meczu.