Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
06/11/2012 - 09:08

A klasa Nowy Sącz – Ostre strzelanie Harta, kolorowo w Piątkowej

Kibice, którzy przyszli obejrzeć mecz nie żałowali. Było wiele goli i bardzo kolorowo. Sędzia pokazał aż 11 kartek, w tym dwie czerwone.

Jedność Nowy Sącz - Hart Tęgoborze 3:5 (2:3)
0:1 Dziedzic 8, 0:2 Bodziony 14, 0:3 Bednarek 18, 1:3 Bochenek 30, 2:3 Sikorski 35, 3:3 Szkarłat (sam.) 48, 3:4 Dziedzic 50, 3:5 Bednarek 90.
Sędziował Paweł Wasilewski (Nowy Sącz).
Żółte kartki: Małek, Bochenek, Wojtas dwie, P. Pawliszak dwie - Szkarłat, Mirek, Nowak.
Czerwone kartki: Wojtas (35), P. Pawliszak (85).
Jedność: Małek - A. Rzeszuto, Adamczyk, Basiaga, Plata (52 T. Pawliszak) - Bochenek, P. Pawliszak, Uroda, Sikorski (80 Kolasa) - P. Rzeszuto (75 Ligęza), Wojtas.
Hart: Cięciwa - Kosecki, Szkarłat, Mirek, Bieniek - Liszka, Nowak, Bodziony, Olchawa - Dziedzic (75 Hajduga), Bednarek.
Spotkanie w Piątkowej było bardzo emocjonujące, a lider z Tęgoborzy bardzo szybko ustalił warunki gry. Już w 8 minucie było 1-0, chwilę później 2-0, a po niespełna dwudziestu minutach goście prowadzili już 3-0. Wydawało się, że jest już po meczu, tym bardziej, że gospodarze nie mieli recepty na skutecznie grającą obronę Harta. Tę pewność siebie rywali wykorzystali i to bardzo szybko zawodnicy Jedności. Po strzałach Bochenka i Sikorskiego było tylko0 2-3. Po zmianie stron pierwsza akacja przyniosła gola dającego remis. Zaskoczeni goście rzucili się do ataków i dwie minuty później prowadzili, a autorem gola był Dziedzic. Od tego momentu gra się bardzo zaostrzyła, a konsekwencją tego było bardzo dużo kartek. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale wynik meczu tuż przed jego zakończeniem ustalił Bednarek. Po jego strzale piłka trafiła w słupek, ale wpadła do siatki.