Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
11/05/2013 - 09:11

Kickboxing. W Binczarowej się cieszą - UKS Gladiator z medalami

W zakończonych zawodach w ramach pucharu Polski w kickboxingu w Krynicy bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS Gladiator Binczarowa.

- Impreza była świetnie przygotowana, nie zawiodła także frekwencja, bo na zawody zjechało 300 zawodników z Polski, Chorwacji i Słowacji. – opowiada trener UKS Gladiator Amadeusz Kwiatkowski. - Nasz klub reprezentowało 14 sportowców. Po zaciętych walkach wywalczyliśmy trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe medale.
Najlepsze walki zaprezentował Artur Szpakowski, mimo że dopiero zaczyna swoją karierę sportową zdobył złoty medal w kategorii kadetów starszych, 63 kg.
- Nie zawiódł Mariusz Siedlarz który zdominował kategorie -52 kg kadetów starszych. – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. - Ze złotem powrócił również Sławomir Motyka, który w finale spotkał się ze swoim klubowym kolegą Rafałem Święsem i po zaciętym pojedynku wygrał 3:0. Niestety Sylwia Szpakowska jednym punktem przegrała w kick light 52 kg z utalentowaną zawodniczką z Krakowa, która jest reprezentantką polski w TDK. Low kicku 60kg juniorek zajęła drugie miejsce.
W kolejnej kategorii Jakub Mucha wygrał pierwszy „bratobójczy” pojedynek z Konradem Gajem. Jednak przegrał w finale po bardzo ciężkiej walce z zawodnikiem z Warszawskiej Palestry.
Srebrne medale zdobyli: Rafał Święs oraz Jakub Jarosz. Brązowe krążki trafiły do: Weroniki Nowak, która przegrała z Aleksandrą Tokarczyk z Krynickiego Jas-Polu. Brąz wywalczył również Konrad Gaj, dla którego były to pierwsze zawody w życiu oraz Robert Laskosz.
- Zawody były dla nas bardzo udane – mówi Amadeusz Kwiatkowski. – Minęło kilka dni, a już nie możemy doczekać się następnej edycji Polish Open. Teraz mamy czas na regenerację i treningi. Już niedługo wybieramy się do Szeged na Puchar Świata.
(JEC)
 






Dziękujemy za przesłanie błędu