Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
28/02/2013 - 08:24

Kickboxing. UKS Gladiator Binczarowa z medalami na Słowacji

Zawodnicy UKS Gladiator Binczarowa wzięli udział w zawodach kickboxingu „Slovak Open” o puchar Słowacji w kickboxingu. Młodzi, sądeccy zawodnicy przywieźli trzy medale.


Turniej odbywał się w tym roku w Bańskiej Bystrzycy. Na zawody przybyło 517 zawodników z 8 krajów Europy: Rosja, Ukraina, Chorwacja, Polska, Słowacja, Czechy, Węgry i Słowenia.
- Nie mogło zabraknąć również naszych "Gladiatorów". – opowiada trener z Binczarowej Amadeusz Kwiatkowski. - Na zawody do Bańskiej Bystrzycy wyjechały trzy osoby: Mariusz Siedlarz kadet starszy - 52kg kick-light, Sławomir Motyka, który startował w dwóch formułach: junior - 57kg kick-light, senior - 57kg light-contact, oraz ja.
Rywalizację rozpoczął Mariusz Siedlarz.
- Po świetnej walce Mariusz w ćwierćfinałach pokonał Węgra Vargę Bence, ale w pół finale musiał uznać wyższość innego reprezentanta Węgier Daniela Hazi – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. – Ostatecznie mój zawodnik zakończył zawody na trzecim miejscu z brązowym medalem.
Do domu z dwoma medalami wrócił Sławomir Motyka.
- W kategorii juniorów, w kick light, wywalczył srebro oraz brąz wśród seniorów – mówi trener z Binczarowej. - Zawody były cennym doświadczeniem dla naszych sportowców. Moi zawodnicy mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych krajów Europy. Natomiast dla Mariusza Siedlarza był to także sprawdzian formy przed marcowymi mistrzostwami Polski kadetów.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu