Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
24/06/2012 - 13:02

Kickboxing. Binczarowa, czyli UKS Gladiator

W Binczarowej niewielkiej wsi w gminie Grybów (liczy ok. 1200 ludzi) z inicjatywy Amadeusza Kwiatkowskiego, fanatyka sportów walki, a także zawodnika kickboxingu oraz jego ojca Kazimierza powstał klub o nazwie UKS Gladiator.

- Treningi były, co prawda prowadzone są dopiero od marca ubiegłego roku, ale klub został zarejestrowany dopiero w styczniu obecnego – opowiada Amadeusz Kwiatkowski. - Nasi zawodnicy to głównie dzieci szkolne i młodzież, ale oferta skierowana jest do wszystkich niezależnie od wieku i płci. Obecnie trenuje 35 osób w dwóch sekcjach w Binczarowej i w Grybowie. Zajęcia prowadzone są 3 razy w tygodniu. W wakacje planujemy otworzenie nowej sekcji w Kamionce Wielkiej.
Mimo krótkiego stażu klub może pochwalić się szeregiem sukcesów.
- Na pierwszych zawodach, w jakich wystartowali nasi zawodnicy, a były to mistrzostwa Małopolski wywalczyliśmy 3 medale – opowiada Amadeusz Kwiatkowski. – Pierwsze miejsce zajął Mariusz Stawarz (42 kg semi contact), Drugi był Jakub Jarosz –(47 kg semi contact), a trzecie miejsce zajął Dominik Zaliszewski (37 kg semi contact). W Pucharze Podbeskidzia w Bielsku Białej zdobyliśmy 4 medale. Ze złotem wrócił Andrzej Karp (69 kg light contact), Weronika Nowak (+47 kg) wywalczyła brąz, podobnie Dominik Zeliszewski (47 kg) oraz Mariusz Siedlarz (42 kg). Natomiast w kwietniu trójka naszych zawodników walczyła w mistrzostwach Polski, w formule semi-contact. Brązowy medal zdobył Dominik Zeliszewski. To pierwszy w historii klubu (nie licząc trenera) medalista mistrzostw Polski. W Krynicy Zdroju podczas Pucharu Polski zdobyliśmy 10 medali.
Od stycznia zawodnicy UKS Gladiator zdobyli aż 18 medali.
- Myślę, że to jest dobry wynik tym bardziej, a warto podkreślić, że wszyscy to bardzo młodzi zawodnicy z małym stażem treningowym. – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. – Jesteśmy z małej wioski, gdzie młodzież ma bardzo ograniczone możliwości by realizować się w sporcie. Nasz klub jest dowodem na to, że jeśli się chce to można.
(JEC)
Fot: Arch. klubu
 


Dziękujemy za przesłanie błędu