Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
23/06/2019 - 16:50

Karol Trojan ustanowił biegowy rekord Polski

Nowosądecki biegacz boso pokonał dystans 82,6676 kilometrów w 12 godzin, co jest nowym rekordem Polski w kategorii „Najdłuższy dystans przebiegnięty boso w 12 godzin”.

Karol "Bosy Wirus" Trojan swój sukces osiągnął podczas ultramaratonu DG24 w Dąbrowie Górniczej. Ponadto w całych zawodach Sądeczanin zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- Tak, z kółka na kółko, dodaję kilometraż do ogólnego wyniku. Z racji mocno dogrzewającego słońca, trasa po której się poruszam, nabiera znacznej temperatury. Nie chcąc ryzykować oparzenia śródstopia, co kilometr, co dwa kilometry, polewam stopy wodą - relacjonował Karol Trojan.  - Szczególnie jeden fragment, tuż za linią startu/mety, doskwierał kończynom. Na całe szczęście, w tym miejscu dostępne były miski z wodą i gąbkami. Wszyscy chłodzili głowy, a ja dodatkowo stopy. Również w serwisowej strefie woda lała się, aż miło.

 

Rekord zostanie jeszcze formalnie certyfikowany. - Nie mam jeszcze certyfikatu, lecz to tylko kwestia formalna i czasu, gdy proces zatwierdzania rekordu zostanie zakończony. Dlaczego, więc już teraz komunikuję o ustanowieniu, przez mnie, Rekordu Polski? Gdyż udana próba ustanowienia Rekordu Polski w biegu 12-godzinnym, odbyła się podczas oficjalnych zawodów oraz na atestowanej trasie. Stąd też nie ma żadnego powodu, dla którego mogłaby zostać zakwestionowana - wyjaśnił Karol Trojan.

[email protected]. Fot. Festiwal BiegówDziękujemy za przesłanie błędu