Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
19/08/2015 - 09:50

Kajakarstwo. W Zabrzeży olimpijskie emocje! „To może dziwić”

W najbliższą sobotę i niedzielę na torze kajakowym Wietrznice w Zabrzeży koło Łącka, odbędzie się kolejny już mistrzowski slalom. Na trasie zaprezentują się młodzicy i weterani.
22 i 23 sierpnia tor kajakowy w Wietrznicy zapełni się zawodnikami z całej Polski. Właśnie wtedy rozegrane zostaną tam Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, IV Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Weteranów. Na trasie oglądać więc będziemy najmłodszych walczących niejednokrotnie o swoje pierwsze mistrzowskie medale, ale także tych bardziej doświadczonych, którzy tego typu zmagania mają już za sobą.

- Widzów, którzy po raz pierwszy pojawią się nad torem z pewnością zdziwi fakt, że niektórych zawodników niemal nie widać z kajaka. Ale aby osiągać laury w tym sporcie, trenowanie trzeba zaczynać wcześnie, w wieku siedmiu, ośmiu lat, zaś pierwsze medale zdobywa się już często po roku pracy – informuje Renata Pasiut, która co jakiś czas prowadzi kajakarskie zmagania w Zabrzeży.

Weterani, czyli zawodnicy , którzy laury w slalomie osiągali „nieco wcześniej”, na zawodach stawią się dość licznie. Będziemy mieli okazję dopingować na trasie m.in Marię Ćwiertniewicz, złotą medalistkę Mistrzostw Świata w Skopje (1979r), Marka Maślankę wielokrotnego mistrza Polski, który ostatni taki tytuł w zjeździe zdobył mając 50 lat. Obejrzymy Jerzego Stanucha, olimpijczyka z Monachium , no i nieodłącznych rywali na wodzie , a na co dzień kolegów Ryszarda Pacuta i Mariana Gonciarza , którzy mają w dorobku niejeden tytuł, a obecnie, podobnie jak większość kajakarzy, sędziują imprezy różnych szczebli w kajakarstwie slalomowym.

Emocji więc z pewnością na torze w Wietrznicach nie zabraknie. Jeżeli dołożyć do tego znakomitą lokalizację nad Dunajcem w otoczeniu pięknej przyrody – udany weekend gwarantowany!

Organizatorami imprezy są Polski Związek Kajakowy oraz Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy.

My również zapraszamy do Zabrzeży!

(RSZ)
Fot. (RSZ)


 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)