Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
11/08/2014 - 11:00

Kajakarstwo. Sukces sądeczan na MP w Krakowie!

W niedzielę w Krakowie-Tyńcu zakończyły się Mistrzostwa Polski w kajakarstwie górskim. Spory sukces na tej imprezie odnieśli przedstawiciele sądeckiego Startu.
Po raz 6 z rzędu tytułu mistrza Polski w kajakarstwie górskim w konkurencji C2 wywalczyli Piotr Szczepański i Marcin Pochwała – reprezentanci krakowskiego KKK. Mistrzami zostali również Grzegorz Hedwig z sądeckiego Startu (C1 mężczyzn), Michał Pasiut (K1 mężczyzn), Joanna Mędoń-Polaczyk (K1 kobiet) oraz Kamila Urbanik (C1 kobiet).

Po świetnej walce wspomniana Mędoń-Polaczyk zdobyła złoty medal w rywalizacji K1 kobiet. W finale 31-letnia zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz pokonała o 5 lat młodszą olimpijkę z Londynu Natalię Pacierpnik o zaledwie 0,48 sekundy. Brązowy medal przypadł w udziale zawodniczce Startu 16-letniej Klaudii Zwolińskiej, która do zwyciężczyni straciła już nieco więcej (5,93 sekundy).

Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz) wyśmienicie spisał się w konkurencji C1 mężczyzn i mimo 2 karnych sekund był zdecydowanie najlepszy na torze Kolna. Srebro wywalczył Arkadiusz Nieć (AZS-AWF Kraków), a brązowy medal zdobył Kacper Gondek (KS Start Nowy Sącz).

Niespodziewanej porażki w konkurencji C1 kobiet doznała Anna Ingier. Broniąca sprzed roku tytułu mistrzyni Polski, kajakarka KS Start Nowy Sącz przegrała w finale z Justyną Janczy (Spływ Sromowce Wyżne/SMS Kraków).! Brązowy medal wywalczyła Ewa Hurkała (Pieniny Szczawnica).