Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
03/08/2015 - 10:15

Kajakarstwo. Mistrzostwa Polski w Zabrzeży. „Starosta ma pomóc”

W dniach 29-31 lipca na torze Wietrznice w Zabrzeży odbywała się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w slalomie kajakowym.
W środę odbywały się kwalifikacje (relacja oraz galeria zdjęć w tym miejscu), zaś w czwartek i piątek półfinały i finały.

- Pogoda była świetna. Również organizacyjnie Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy dopiął wszystko na ostatni guzik. Sama rywalizacja przebiegała w duchu fair play, więc tylko się cieszyć jak sprawnie przebiegały te zawody. Duże podziękowania należą się elektrowni wodnej, to dzięki niej mieliśmy wyższy poziom wody, przez co warunki do rozgrywania zawodów były bardzo dobre – mówi Renata Pasiut, komentująca kajakarskie zmagania w Zabrzeży.

- Starostwa nowosądecki Marek Pławiak bardzo pozytywnie ocenił imprezę i zadeklarował pomoc oraz wsparcie. Całość zamykał wójt gminy łącko Jan Dziedzina, który dziękował nam za ożywienie zarówno toru Wietrznice oraz łąckiego rynku. Zaprosił on również na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w weekend 22-23 sierpnia – podsumowuje nasza rozmówczyni.

W finałowych zmaganiach w kategorii C-1 Mężczyzn najlepszy okazał się Szymon Zawadzki (LKK Drzewica). Wśród juniorów pierwsze miejsce wywalczył jego klubowy kolega Przemysław Nowak.

Zwycięzcy:
K-1 kobiet: Katarzyna Smolarska (LKK Drzewica)
K-1 juniorki: Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz)
C-2 juniorzy: Krzysztof Zych, Wojciech Klata (LKK Drzewica)
C-2 mężczyzn: Michał Franczak, Szymon Zawadzki (LKK Drzewica)
C-1 kobiet: Aleksandra Stach (KKK Kraków)
C-1 juniorki: Justyna Janczy (UKS Spływ)
K-1 mężczyzn: Marcin Janur (Start Nowy Sącz)
K-1 juniorzy: Krzysztof Majerczyk (KS Pieniny)

Zobacz pełne wyniki półfinałów i finałów OOM/MP (program): Półfinały Finały

(RSZ)
Fot. (RSZ) 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)