Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
01/09/2014 - 10:32

Kajakarstwo. Mistrzostwa Polski w slalomie młodzików

Na torze slalomowym w Wietrznicach koło Łącka w ostatnią niedzielę wakacji o medale Mistrzostw Polski w Slalomie Kajakowym walczyli młodzicy.
Ton rywalizacji nadawali zawodnicy Klubu Sportowego „Pieniny” Szczawnica oraz nowosądeckiego Startu. Trudna technicznie trasa licząca 22 bramki nie stanowiła problemu dla najlepszej zawodniczki mistrzostw reprezentującej barwy „Pienin” Szczawnica Małgorzaty Mędoń, która zdobyła 2 złote medale (C-1 i K-1).

W C-1 II miejsce zajęła Aleksandra Stach z Krakowskiego Klubu Kajakowego, a III Julia Jeleńska ze Startu Nowy Sącz. W K-1 II i III miejsce zajęły sądeczanki Julia Jeleńska i Klaudia Oleksy.

Zaciętą rywalizację obserwowaliśmy w najliczniej obsadzonej konkurencji K-1 chłopców. Medale zdobyli koledzy klubowi Małgosi czyli Bartosz Kubik, Kacper Majerczak i sądeczanin Piotr Prusak. Emocji dostarczyła również rywalizacja w C-1 chłopców gdzie o zwycięstwie decydowały dziesiąte części sekundy. Zwycięsko z rywalizacji wyszedł kolejny zawodnik „Pienin” Szczawnica Kacper Zachwieja, a II i III miejsce zajęli sądeczanie Jakub Król i Szymon Nowobilski.

W konkurencji C-2 chłopców zwycięstwo odnieśli zawodnicy nowosądeckiego „Startu” – brązowi medaliści w konkurencji K-1 i C-1 Piotr Prusak i Szymon Nowobilski, którzy pokonali złotych medalistów w tych konkurencjach Bartosza Kubika i Kacpra Zachwieję. III miejsce zajęli zawodnicy LUKS „Kwisa„ Leśna Patryk Wszoła, Przemysław Czuchaj.

- Dzięki wsparciu imprezy przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” zwycięzcy otrzymali z rąk Dyrektor Moniki Fikiel Szkarłat nagrody rzeczowe, a najlepszy zawodnik z Nowego Sącza w konkurencji C-1 Jakub Król stypendium sportowe – informuje Józef Nieć prezes NOZK.

Organizatorem mistrzostw był Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy.

Punktacja medalowa Mistrzostw Polski Młodzików w Slalomie Kajakowym, Wietrznice 2014