Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
04/08/2015 - 15:51

Kajakarstwo. Medale sądeczan na MP w Krakowie!

Na krakowskim torze kajakowym zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Slalomowym.
Był to kolejny dobry występ sądeczanina Macieja Okręglaka. Zawodnik KS Start Nowy Sącz w konkurencji K-1M zajął drugie miejsce, tuż za najbardziej utytułowanym polskim kajakarzem Mateuszem Polaczykiem a przed kolejnym sądeczaninem Dariuszem Popielą.

Zawody przebiegały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą bardzo małe różnice czasowe pomiędzy czołówką zawodników. Pierwsza trójka zmieściła się bowiem w jednej sekundzie.

Zwycięzcy kajakarze potwierdzili swój wysoki poziom i w takim składzie będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata seniorów w Londynie.

Również znakomicie popłynęli zawodnicy Startu w konkurencji C-1M. Pierwsze miejsce wywalczył Grzegorz Hedwig a jego klubowy kolega Kacper Gondek uplasował się na trzeciej pozycji.

Kolejne medale w K-1K dołożyły Klaudia Zwolińska i Sara Ćwik, zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce, a Sara startując dodatkowo w konkurencji kanadyjek kobiet zdobyła jeszcze brązowy krążek.

Podsumowując, sądeczanie z Mistrzostw Polski przywieźli sześć medali indywidualnych oraz cztery zdobyte w zespole. Gratulujemy!

(RSZ)
Fot. arch. Start
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)