Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
21/07/2016 - 19:55

Jezioro Rożnowskie: V Regaty o Puchar Gumowego Ryjka

W ostatni weekend lipca nad Jeziorem Rożnowskim odbędą się V Regaty o Puchar Gumowego Ryjka oraz I Otwarte Zajęcia z Ratownictwa. Głównym sponsorem imprezy jest firma FAKRO, dlatego uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody przyznawane w drodze losowania.

Regaty odbędą się 30 lipca w niezwykle malowniczym zakątku Jeziora Rożnowskiego – ośrodku Nad Zatoką Szczęśliwych Ludzi w Znamirowicach-Załężu (d. Chemobudowa).

Organizator zaprasza zarówno stałych uczestników regat, jak i tych, którzy chcieliby wystartować po raz pierwszy. W ramach wyrównywania szans wyścig zostanie rozgrany aż w pięciu klasach, dzięki czemu sternicy nawet najwolniejszych jachtów mają szansę stanąć na podium. Liczy się dobra zabawa i chęć sprawdzenie swoich umiejętności żeglarskich! Szczegóły dotyczące przebiegu trasy wyścigu zostaną podane w dniu zawodów w zależności od panujących warunków wiatrowych.

Po powrocie na metę na zmęczonych żeglarzy czekać będą gorące dania z grilla oraz zimne napoje. Później nastąpi wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach, wręczenie pucharów i dyplomów oraz losowanie sportowych nagród wśród wszystkich uczestników regat. Wieczorem odbędzie się koncert szantowy zespołu „Zośka C-Dur”, na którym – jak zapewniają muzycy - będzie można pośpiewać i potańczyć. Wpisowe za udział w regatach wynosi 15 zł (w cenie grill oraz napoje).

Drugiego dnia imprezy, w niedzielę 31 lipca, organizator zaprasza na I Otwarte Zajęcia z Ratownictwa. Będzie to pierwsze tego typu szkolenie przeprowadzone dla świeżo upieczonych żeglarzy oraz wszystkich tych, którzy aktywnie spędzają czas nad jeziorem. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa na wodzie. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się podczas zajęć praktycznych oraz wziąć udział w szkoleniowej wywrotce jachtu. W zajęciach będą także brali udział członkowie WOPR-u.

Sponsorami nagród są firma FAKRO, a także ośrodek Nad Zatoką Szczęśliwych Ludzi oraz osoby prywatne.

Organizatorem regat jest Szkoła Żeglarska Wyblinka z Nowego Sącza. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.szwyblinka.pl.

(s)Dziękujemy za przesłanie błędu